Yağ oranıma göre ne kadar sürede istediğim forma ulaşabilirim?

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda kendimi gerçekten çok saldım ve bildiğiniz 7/24 Twitch izleyip kötü beslendim ve 67-68 kilodan Full zararlı şekilde 73'e çıktım. Şimdi de hatamın farkına varıp yağ oranımı azaltıp kas yapmak istiyorum. Birkaç video araştırdım egefitness ve fit yemek adlı 2 kanalı izledim biraz fikir edindim kalori açığı vs bir şeyler deniyordu fakat hem bunları anlamadım hem de merak ettiğim şey, ekte gördüğünüz yağ oranı doğruysa sizce ne kadar sürede hangi beslenme/antrenman programı ile ve en önemlisi evde bu işi yapabilir miyim?

1689844954047.png

Video.

Buradan günlük gereken kalori miktarını hesabla ondan sonra gün içinde yediğin her yemeğin kalori miktarını hesabla 200-300 kalori açık bırak ve proteinli beslen. 4-5 ay içinde vücudun belli olmaya başlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu programı yapabilirsin.

Buradan günlük gereken kalori miktarını hesabla ondan sonra gün içinde yediğin her yemeğin kalori miktarını hesabla 200-300 kalori açık bırak ve proteinli beslen. 4-5 ay içinde vücudun belli olmaya başlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu programı yapabilirsin.
Nasıl kalorisini hesaplayacağım yiyeceğin ?

Hasas terazi alacaksın ondan sonra yiyeceğin her yemeğin 100 gramında kaç kalori olduğuna bakacaksın bak mesela.

Eki Görüntüle 1869548

100 gram tavuk 239 kalori ona göre hesap yapacaksın.
Yani bildiğim kadarıyla proteinli beslenme en önemli şeymiş. Ben et tavuk yiyorum genelde yani o yüzdende hızlı gelişeceğimi düşündüm fakat şimdi bazıları diyor ki hem yağ yakarken hem kas yapamazsın fakat bazılarıda yapabilirsin demiş ? Sizce bi program v.s yapsam hem 73 olan kilomu 64-65 yapıp hemde kas yapabilir miyim sizce ?

Yani bildiğim kadarıyla proteinli beslenme en önemli şeymiş. Ben et tavuk yiyorum genelde yani o yüzdende hızlı gelişeceğimi düşündüm fakat şimdi bazıları diyor ki hem yağ yakarken hem kas yapamazsın fakat bazılarıda yapabilirsin demiş ? Sizce bi program v.s yapsam hem 73 olan kilomu 64-65 yapıp hemde kas yapabilir miyim sizce ?
O senin dediğin şey fazla kilolu insanlar için geçerli onlar zayıflamak için fazla kalori açığı bırakıyorlar bu yüzden protein ihtiyaçlarını doğru düzgün karşılayamıyorlar. Bu durum senin için geçerli değil iyi bir beslenme ile yapabilirsin.

O senin dediğin şey fazla kilolu insanlar için geçerli onlar zayıflamak için fazla kalori açığı bırakıyorlar bu yüzden protein ihtiyaçlarını doğru düzgün karşılayamıyorlar. Bu durum senin için geçerli değil iyi bir beslenme ile yapabilirsin.

Yani hocam ben anlamadım cidden şu "Biracı Göbeği" dediğimiz şey var bende bayağı kötü durumdayım ama nasıl oluyorsa yağ oranım fit çıktı ve az kilolu gözüküyorum anlamadım acaba farklı bir problem mi var anlayamadım. Eskiden böyle değildi ki ben çok kolay kilo verip normal şekilde alan birisiyimdir yapım böyle.

Yani hocam ben anlamadım cidden şu "Biracı Göbeği" dediğimiz şey var bende bayağı kötü durumdayım ama nasıl oluyorsa yağ oranım fit çıktı ve az kilolu gözüküyorum anlamadım acaba farklı bir problem mi var anlayamadım. Eskiden böyle değildi ki ben çok kolay kilo verip normal şekilde alan birisiyimdir yapım böyle.
O siteler doğru yağ oranını vermiyor onları ciddiye alma kilon fazla değil yağlısın sadece bu dediklerimin yanında kardiyo da yapmalısınız ama.

Geri
Yukarı