Yağ yakmak için öneriler

Thrian

Hectopat
Şu an 14 yaşındayım. Boyum 1.75, aç karna kilom 79. Küçüklüğümden beri yüzme yaptığım için kas kütlemin de fazla olduğunu düşünüyorum. Bir nedeni de aramızda 4 kilo fark olan çocuğun obez gibi görünmesi ve benim ise yine biraz şişman fakat onun kadar abartılı görünmemek. Yağ oranım en son %25 civarıydı 4 ay önce diyetisyen tartısında fakat dediğim gibi "aşırı" yağlı ve şişman görünmüyorum. Yüzme yapabilirim fakat ağırlık çalışamam. Kardio da yapabilirim fakat ağırlıksız. Skolyozum var aynı zamanda ne olur ne olmaz söyleyeyim. Nasıl yağ yakabilirim ve ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 14 yaşındayım. Boyum 1.75, aç karna kilom 79. küçüklüğümden beri yüzme yaptığım için kas kütlemin de fazla olduğunu düşünüyorum. Bir nedeni de aramızda 4 kilo fark olan çocuğun obez gibi görünmesi ve benim ise yine biraz şişman fakat onun kadar abartılı görünmemek. Yağ oranım en son %25 civarıydı 4 ay önce diyetisyen tartısında fakat dediğim gibi "aşırı" yağlı ve şişman görünmüyorum. Yüzme yapabilirim fakat ağırlık çalışamam. Kardio da yapabilirim fakat ağırlıksız. Skolyozum var aynı zamanda ne olur ne olmaz söyleyeyim. Nasıl yağ yakabilirim ve ne yapmalıyım?

Beslenmeni düzeltmekle başlayabilirsin. Bizim Türk yemekleri genelde yağlı olduğundan etlerde ızgara/fırın, sebzelerde haşlama/fırın olarak tüketebilirsin. Yağsız yemekler lezzetsiz geleceğinden baharatları kullanmayı bilmen lazım. Emin ol çok daha lezzetli olacak.

Yemek yerken iyice lokmalarını çiğne, 15-20 ne kadar çğneye biliyorsan. Bu sayede hem daha az yersin (hızlı yemek yerken beyine doygunluk hissi daha geç gider) hem de mideni daha az yormuş olursun.

Sadece bu ikisini yaparak bile önemli ölçüde fayda görürsün. Beslemen düzgün değilse yaptığın spordan da randıman alamazsın.

Henüz 14 yaşındasın, bir rahatsızlığın yoksa(metabolik olarak) bünyen aşırı aktif, sadece yediğin içtiğine dikkat et ve gün içerisinde hareketli ol senin için yeterli.

Bol bol ye ne kadar yersen o kadar güçlenirsin. Günlük 30 dk spor yapsan yeterli. 1 ay sonra önceki haline göre daha güçlü hem de daha zayıf olursun.

Şu an 14 yaşındayım. Boyum 1.75, aç karna kilom 79. Küçüklüğümden beri yüzme yaptığım için kas kütlemin de fazla olduğunu düşünüyorum. Bir nedeni de aramızda 4 kilo fark olan çocuğun obez gibi görünmesi ve benim ise yine biraz şişman fakat onun kadar abartılı görünmemek. Yağ oranım en son %25 civarıydı 4 ay önce diyetisyen tartısında fakat dediğim gibi "aşırı" yağlı ve şişman görünmüyorum. Yüzme yapabilirim fakat ağırlık çalışamam. Kardio da yapabilirim fakat ağırlıksız. Skolyozum var aynı zamanda ne olur ne olmaz söyleyeyim. Nasıl yağ yakabilirim ve ne yapmalıyım?
Hocam ben ketojenik diyet yaptım geçen hafta bir haftada 2.5 kilo verdim.Yağ mı yaktım bilemem :) Ama kilo verdim yani.

Hocam ben ketojenik diyet yaptım geçen hafta bir haftada 2.5 kilo verdim. Yağ mı yaktım bilemem :) ama kilo verdim yani.

Ketojenik diyet zor karb kesmenin manası yok basın doner 2 haftadan sonra uzun vadede yapılma ihtimali yok direk Akdeniz tipi en sağlıklı diet olarak tabii kalorisi sizin vücudunuza göre değişir.

Geri
Yukarı