Yağlardan kurtulmak için yenmemesi gereken yiyecekler nedir?

• Konuyu başlatan pcc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 285

pcc

Hectopat
Daha fazla  
3 gün olan futbol antrenmanıma her gün 1 saat koşu ve ip atlama ekledim. Bunları yaparken beslenmeme de dikkat etmem gerek olduğunu biliyorum. O yüzden neleri yememem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Karbonhidra,t şeker vs. diye yazmayın lütfen. 1 tane yiyecek söyleyin en azından ama şekerli filan yazmayın. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün olan futbol antrenmanıma her gün 1 saat koşu ve ip atlama ekledim. Bunları yaparken beslenmeme de dikkat etmem gerek olduğunu biliyorum. O yüzden neleri yememem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Karbonhidra,t şeker vs. diye yazmayın lütfen. 1 tane yiyecek söyleyin en azından ama şekerli filan yazmayın. Teşekkürler.
Patates kızartması.

Yağ içeren her şey.
Tam tersini söylüyor ve artırıyorum. Yağ bakımından zengin bir beslenme stili oluşturman gerekiyor. Ama şu soruyu sorman gerekli: Hangi yağlardan zengin? Tabii ki her yağ sağlıklı değil. Özellikle sonradan doyurulmuş yağlar ve trans yağlar. Bu yağlardan uzak kalman gerekiyor. Şu yağları da beslenmene eklemen gerekiyor: Zeytinyağı, Tereyağı(daha sağlıklısı sade yağ), Omega 3 yağ asitleri.

Geri
Yukarı