Yakışıklı olmak nasıl bir duygu?

Ultra yakışıklı değilim ama ortalamanın fazlasıyla üstündeyim, genel olarak dikkati en çok sen çekiyorsun, benim olayım yüzüm, 50 kiloyum kaslı bir vücudum yok yüzüm dikkat çekiyor, en çok iltifat aldığım yer ise gözlerim (mavi ve yeşil arası değişiyor) bir yerde resim paylaştığım zaman direkt gözlerime iltifat alıyorum, bu karşının fantezisine göre değişir, köprücük kemiğimi paylaşıyorum ona bile düşen oluyor (eski hayatında köpek sanırım) temiz yüzlü isen her türlü yaşı büyük insan seni seviyor, uzun uzun anlatmaya gerek yok yakışıklı olmak öyle Ultra bir şey değil, aşırı güzel kızların bakımı zor en iyisi orta tip olmak.
Fotoğraftaki sizseniz baya yakışıklıymışsınız.

Çirkin ezik bir insanım

Paranız var ise, insanların gözünde yakışıklısınızdır; namuslusunuzdur, iyi birisinizdir, terbiyelisinizdir, akıllısınızdır. Para bu zamandaki anahtardır. Paranız yok ise, yakışıklı da olsanız, yazar da olsanız fayda etmez. Ama insanları önemsemez de hayatınıza bakarsanız, boşuna tükettiğiniz zamanları daha faydalı işlere verirsiniz. Zamanla kendinizi böylesine aptalca nitelendirmelerden kurtarıp, düzlüğe çıkarır ve hayattaki ipleri elinize alırsınız.

Kanka bu kadar dert neden ettin anlamadım kendim orta tipli biriyim 9 kere filan red yemişimdir veya bazı kendini güzel sanan kızlar tarafından alay konusu olmuşumdur ama biraz da umursamamak lazım kendim şahsen vurdum duymaz biriyimdir sonuna kadar son açtığınız konulara bakacak olursak siz kendinizden nefret ediyorsunuz kafanıza yerleştirmişsiniz ben çirkinim ben işe yaramazım arkadaşım yok diye asıl sizin öz güven yoksunluğunuz sizi bu halde bırakıyor yani her şeyi aslında siz seçiyorsunuz insanların gözünde popüler biri olmak hiç de zor bir şey değil sevgili bulmak zaten en kolayı yeter ki siz kendinizi sevin ve kabullenin. Siz kendinizi sevdikten sonra kimsenin sevgisine ihtiyaçınız yok sizi sevmezlerse sevmesinler onların sevgisine muhtaç değilsiniz bunu da unutmayın.

Son düzenleme:
Kanka bu kadar dert neden ettin anlamadım kendim orta tipli biriyim 9 kere filan red yemişimdir veya bazı kendini güzel sanan kızlar tarafından alay konusu olmuşumdur ama biraz da umursamamak lazım kendim şahsen vurdum duymaz biriyimdir sonuna kadar son açtığınız konulara bakacak olursak siz kendinizden nefret ediyorsunuz kafanıza yerleştirmişsiniz ben çirkinim ben işe yaramazım arkadaşım yok diye asıl sizin öz güven yoksunluğunuz sizi bu halde bırakıyor yani her şeyi aslında siz seçiyorsunuz insanların gözünde popüler biri olmak hiç de zor bir şey değil sevgili bulmak zaten en kolayı yeter ki siz kendinizi sevin ve kabullenin. Siz kendinizi sevdikten sonra kimsenin sevgisine ihtiyaçınız yok sizi sevmezlerse sevmesinler onların sevgisine muhtaç değilsiniz bunu da unutmayın.

Anlayamazsın çünkü yaşamadın sen red edildin ben red edilmeye bile değer olmadım.

Bu tarz konular beni iki nedenden ötürü çok üzüyor. İlk üzüntüm insanların veya gençlerin bu kadar sığ görüşe sahip olup, insanları tip ve dış görünüşü ile yargılaması. İkincisi ise kendini yakışıklı bulmayan erkeklerin aynı sığ görüşlülükle bunu dert etmesi. Ben de kendimi çok yakışıklı bulan bir erkek değilim ama bunu hiç bir zaman dert etmedim. Çok güzel bir eşim (nişanlım) var ve beni dünyanın en yakışıklı insanı hissettiriyor bunun için ona çok minnettarım. Burada anlatmak istediğim şey dış görünüşü ikinci planda tutup kimin, kimlerin yanında nasıl hissettiğin ve ne kadar konforlu olduğun. Yoksa çok yakışıklı olsan da birileri seni beğenmeyecek, ya da bir kusurunu kendin mutlaka bulacaksın.

Ben yakışıklı değilim ama arkadaşım bayağı yakışıklı ve boylu. Onunla dışarı çıktığımızda yanımızdan geçenler olsun, otobüste olsun illaki bakanlar oluyor. Çok şanslı, çünkü çocukluğundan itibaren özgüven tavan şekilde geziyor ve konuşuyor.

Bu tarz konular beni iki nedenden ötürü çok üzüyor. İlk üzüntüm insanların veya gençlerin bu kadar sığ görüşe sahip olup, insanları tip ve dış görünüşü ile yargılaması. İkincisi ise kendini yakışıklı bulmayan erkeklerin aynı sığ görüşlülükle bunu dert etmesi. Ben de kendimi çok yakışıklı bulan bir erkek değilim ama bunu hiçbir zaman dert etmedim. Çok güzel bir eşim (nişanlım) var ve beni dünyanın en yakışıklı insanı hissettiriyor bunun için ona çok minnettarım. Burada anlatmak istediğim şey dış görünüşü ikinci planda tutup kimin, kimlerin yanında nasıl hissettiğin ve ne kadar konforlu olduğun. Yoksa çok yakışıklı olsan da birileri seni beğenmeyecek, ya da bir kusurunu kendin mutlaka bulacaksın.

Basitçe hesaplama yapalım 100 kişinin karşısındayız bu çok yakışıklı kendinde kusur arayan egoist kişi ve ben bir yerde insanlara görünelim belki onu 5-10 kişi beğenmeyecek vs. sence beni kaç kişi beğenmeyecek?

Ergenlikte olduğumuz için dış görünüşümüze çok dikkat ediyoruz. Ben 20 yaşında senin gibi yakınan birisini görmedim😀 bu zamanlarda sevgili yapmanın ne kadar saçma olduğunu biliyor muydun? Zaman kaybı... Derslerini kesinlikle etkiler, erken olgunlaştırır (berbat bir şey), yanlış yollara saptırabilir. Büyüyünce "ben ne yapmışım" diye düşününce kendinden utandırır. Yani tavsiyem hormonlarını dizginle ve ergenlikte sevgili yapmak gibi bir hataya düşme. Bu dış görünüşümüzün üstüne bu kadar düşmemizin sebebi karşı cinse kendini beğendirme çabası😀 Başka bir şey değil. Kaç yaşındaydın bu arada?

Geri
Yukarı