Yanan PSU veya anakart diğer parçalara zarar verir mi?

Bilgisayarınızı omuzlayın.
Kalkın gidin bir internet cafeye.
Mutlaka ucuz bir güç kaynağı vardır.
Durumu açıklayın bi miktar para verin 0 bir güç kaynağı bağlayın.
Orada kontrolünü yapın.
En net böyle bilgi alırsınız.

Verir ama vermeyedebilir. PSU markanız nedir?
Corsair rm750x
Yeni nesil anakartlar kolay kolay yanmaz diye biliyorum.
Dostum kuzenim bilgisayar işinden anlıyor diye ona yaptırdım evde yoktum. Güç konektörünü yanlış bağladı herhalde. CPU güç besleme yerinden kıvılcım atmış 8+4 pinlik yuvayı 8 lik taktık. +4 ise overclock için veriliyor, lazım değil yani
X570 gaming pro carbon

Ben bir zarar verdiğini düşünmüyorum. Çünkü anormal akım ve voltaj değişikliğine karşı korumalı oluyorlar. Yani her gelen akım ve voltajı kasaya doğrudan iletmiyor. Çok aşırı uç bir durum olduğunda da genelde bu şekilde gelen akım ile vermesi gerekeni düzenleyemeyip tamamen kullanılamaz hale geliyorlar. Test edip bakmadan net bir şey demek yanlış olur yine ama dediğim gibi ben diğer parçalarda bir sorun olduğunu düşünmüyorum

Verebilir. Mümkünse kullanmayın. Eğer yeni aldıysanız garantiye gönderin belki ücret karşılığı yenisini gönderirler.
Belli bir ücret karşılığı derken ?
Ben bir zarar verdiğini düşünmüyorum. Çünkü anormal akım ve voltaj değişikliğine karşı korumalı oluyorlar. Yani her gelen akım ve voltajı kasaya doğrudan iletmiyor. Çok aşırı uç bir durum olduğunda da genelde bu şekilde gelen akım ile vermesi gerekeni düzenleyemeyip tamamen kullanılamaz hale geliyorlar. Test edip bakmadan net bir şey demek yanlış olur yine ama dediğim gibi ben diğer parçalarda bir sorun olduğunu düşünmüyorum
Dostum kuzen Intel sistemden anlıyor. AMD toplayınca afalladı. İşlemciyi acaba ters mi taktı diye düşünmüyor değilim . Ama üstüne sıvı soğutucu da takti. Kasa anakartamı değdi bu kablo birşeye mi değdi hiç fikrim yok. Aklımda deli sorular, nereden zarar geldi buna diye düşünüyorum
Verebilir. Mümkünse kullanmayın. Eğer yeni aldıysanız garantiye gönderin belki ücret karşılığı yenisini gönderirler.
Verir ama vermeyedebilir. PSU markanız nedir?
Verebilir de vermeyebilir de. Denemen lazım o parçaları.
Gençler anlıyorsanız konudan ayrılmaynı da sıkıntımı anlasam yeter

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı