Yandex Browser nasıldır?

epoch

Centipat
Yer
Esenyurt
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bugün Yandex Browser'ı indirip denedim ve çok hoşuma gitti. Ama Rus menşeili bir şirket olması dolayısıyla biraz mesafeliyim, şifrelerimi falan aktarmadım bu yüzden. Reddit'te falan hep Rus şirketi olduğu için kullanma falan yazmışlar. Sizin düşünceleriniz neler bu browser hakkında? Aynı özelliklere sahip daha güvenilir dediğiniz seçenekler varsa onları da duymak isterim. Sağlıklı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir uygulama indirdiğimizde virüs gibi zorla kuruluyorsa bir sorun var demektir, benim hiç hoşuma gitmedi Chrome, RAM'iniz fazla değilse Opera ya da Opera GX.

Merhaba, bugün Yandex Browser'ı indirip denedim ve çok hoşuma gitti. Ama Rus menşeili bir şirket olması dolayısıyla biraz mesafeliyim, şifrelerimi falan aktarmadım bu yüzden. Reddit'te falan hep Rus şirketi olduğu için kullanma falan yazmışlar. Sizin düşünceleriniz neler bu browser hakkında? Aynı özelliklere sahip daha güvenilir dediğiniz seçenekler varsa onları da duymak isterim. Sağlıklı günler.

En güvenli browser Firefox.

Opera tavsiye ederim. Yandex bana gereksiz ağır gibi ve birazda alışılmışın dışında sitelere yönlendiriyor gibi geldi. Ha illede Yandex kullanacaksanız arama motorunu yine google yapın derim.

Bir uygulama indirdiğimiz de virüs gibi zorla kuruluyorsa bir sorun var demektir, benim hiç hoşuma gitmedi Chrome, RAM'iniz fazla değilse Opera ya da Opera GX.

Qihoo360 tarafından satın alındıktan sonra Opera da bazı programlarla beraber "zorla kurulmaya" başladı. 360 Total Security bunlardan biriydi.

Rus menşeli hiçbir yazılıma güvenmemeniz gerekir. Yandex Browser tıpkı Edge gibi kullanıcıların neredeyse bütün hareketlerini, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan sunuculara gönderiyor.

Ana akım tarayıcılar arasında Firefox ve Brave en güvenli olanlar, daha güvenli bir şeyler isterseniz Iridium ve Basilisk iyi tercihler olabilir.

Qihoo360 tarafından satın alındıktan sonra Opera da bazı programlarla beraber "zorla kurulmaya" başladı. 360 Total Security bunlardan biriydi diye hatırlıyorum.
1 ayı aşkın Opera GX kullanıyorum. Herhangi bir programı zorla yüklettiği yok. Aksine çok fazla kişiselliştirilebilir seçeneği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı