Yandex Browser incelemesi

Bugün Yandex Browser'i inceleyeceğim. Hadi, başlayalım.
İlk olarak arayüzünden başlamak istiyorum.
Tarayıcıyı indirdiğinizde arayüz sizi böyle karşılıyor:

1625332563290.png

Altta haberler olduğu için karalamak zorunda kaldım.
Menüsü gayet hoş, dikkatimi çeken özellik ise hareketli arka plan koyma özelliği.

Çeviri​

1625332792918.png

Çeviri olarak görsel çeviri ve dosya çeviri özellikleri mevcut, ek olarak sağ taraftan sonucu beğenip beğenmediğimizi işaretleyebiliyoruz, bu özelliği oldukça beğendim.

Antişok​

1625332990641.png

Antişok reklamları engellemiyor, sadece rahatsız edici reklamları engelliyor. O kadar AdBlock eklentisi varken antişok kullanılır mı, orası tartışılır.

En iyi reklam engelleyicilere bu rehberimden ulaşabilirsiniz:

Protect​

1625333246535.png

Eğer bir ödeme için örnek olarak bir banka sitesine girdiğinzde otomatik tarayıcıyı güvenli moda alıyor. Bu özellikte gayet hoş.

RAM kullanımı​

1625333365162.png

2 sekme açıkken RAM kullanımı 400 MB. (Hareketli arka plandan dolayı olabilir)
Yüklü olan eklentiler:
Colorzilla.
AdGuard.
Hover Zoom.

Site yorumları​

1625333601978.png

Bazılarına göre gereksiz bir özellik olabilir ama buradan sitelerin yorumlarına bakabiliyoruz ve puan verebiliyoruz.
Yeşil bar = Olumlu
Kırmızı bar = Olumsuz

Özet​

Ben şahsen beğendim. İçinde güzel özellikler mevcut ama eğer ilk defa Yandex kullanacaksanız daha önce hiç kullanmadıysanız alışmanız çok zor diğer tarayıcılardan çok farklı.

Bence bir şans verilebilir, elinize sağlık.

Bence çok fazla Edge ile 29 sekme, 800-850 MB RAM harcıyordu. Edge aktif olmayan sekmelerin RAM kullanımını kapatıyor. Aktif olan 29 sekme normalde 50-60 sekme falandır.

Yandex tarayıcısının 64-Bit sürümü 3-4 ay önce gelmişti.

Screenshot_1.png

Bir uygulamanın 64-Bit sürümü varsa onu kullanın. 64-Bit uygulama güvenlik ve performans olarak daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı