Yapay zekanın öğrenmesi nasıl sağlanır?

Emreqnd0

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, herkese
Öncelikle yazılım alanında Bilgisayar için yapay zeka yapmak istiyorum. Bu Yapay Zeka bizim ile konuşacak ve şu anlık tek görevi söylenen veya ismi geçen programları açmak olacaktır. Bunu yaptıkça tabii ki geliştirmek fakat tam olarak anlamadığım bir olay var. Yapay zekaya biz öğretmeyeceğiz kendi öğrenecek.
Buna karşıt ben nereden başlamam lazım kodlama bilgim var C#, C++, C+, Pyhton ve Java biliyorum araştırmalar yaptım yeterli sonuç alamadım. Bir de buraya sorayım dedim.
Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematik - Istatistik - Ingilizce ogrenmen gerek.
Cozmek istedigin problemin tipine gore model yaparsin, yapay zekayi kurgularsin, o da senin ona verdigin dataya gore ogrenir.

Yapay zekanin ogrenmesi data uzerinden olur, sen kodlarken "soyleyse boyle yap" demezsin. O sebeple modelinin anlamli olmasi gerekiyor.

Konusmayi algilamaz zor bir baslangic eger hic bilmiyorsan, Natural Language Processing denilir buna ama bu noktadan baslamani tavsiye etmem.

Daha basit seyler yaparak basla, ornegin iris dataseti uzerinden baslayabilirsin.

Kaggle guzel kaynaktir: Machine Learning with Iris Dataset | Kaggle

Merhabalar, herkese
Öncelikle yazılım alanında Bilgisayar için yapay zeka yapmak istiyorum. Bu Yapay Zeka bizim ile konuşacak ve şu anlık tek görevi söylenen veya ismi geçen programları açmak olacaktır. Bunu yaptıkça tabii ki geliştirmek fakat tam olarak anlamadığım bir olay var. Yapay zekaya biz öğretmeyeceğiz kendi öğrenecek.
Buna karşıt ben nereden başlamam lazım kodlama bilgim var C#, C++, C+, Pyhton ve Java biliyorum araştırmalar yaptım yeterli sonuç alamadım. Bir de buraya sorayım dedim.
Cevaplarınız için teşekkürler.
Bilgisayar için yapay zeka yapılmaz ama linux tabanlı işletim sistemi içine çekirdeğe yazabilirsiz sanırsam bilgisayar için derken herhangi bir program ile alakalı bir yapay zeka yapabilirsin yapay zeka insana ihtiyaç duymadan çalışan şeyler tavsiyem web üzerinden bişeyler yap.
Örneğin yöneticiye modraretöre ihtiyaç duymayan forum birde java vb bilsen bunu sormazdın.

Herkese mesajları ve yanıtları için teşekkürler yapmaya başladım ve şuanlık verdiğim komutları yapıyor örn Steam aç Bilgisayar kapat Ve türkçe Adı Alys daha da geliştiricem en son bitmiş halinini sizlere atacağım iyi günler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı