Yapı Kredi kullanmayın

Poseidon0029

Hectopat
Daha fazla  
Bundan yaklaşık bir ay önce Amazon üzerinden bir laptop aldım. Fiyatı yaklaşık 48.000₺ idi. Laptopta sıkıntı çıkınca iade ettim ve Amazon paramı geri gönderdi fakat Yapı Kredi bankası bir dönemde karta giren paranın kart limitinin 2.5 katından fazla olamayacağını söyledi. (kart limiti 30.000, iadeyi yaklaşık 400-500 lirayla kaçırıyorduk) bize fatura kesim tarihini beklememiz gerektiğini, fatura kesim tarihinden sonra tekrar Amazon ile iletişime geçerek paranın iadesinin yapılması gerektiğini söylememiz gerektiği söylendi. Fatura tarihini bekleyip Amazon ile konuştum ve Amazon tekrar iadeyi yaptı. Fakat para tekrar karta gelmeyince bankayı tekrar aradık ve bu sefer bize kart limitini aştığı için paranın yatmadığını, hesaba yatırılması gerektiğini söylediler. Amazon'u tekrar aradım ve sadece kullanılan karta iade yaptıklarını söylediler. Hiçbir bankada böyle saçma bir poliçe hayatımda görmedim. Resmen paramızı vermiyorlar. Daha önce birçok banka kullandım ve kart limitinin 5-6 katında iadeleri sıkıntısız tamamladılar. Bir aydır param içeride kaldı ve yeni alacağım bilgisayara bu dönemde 5-6 bin ₺ zam geldi. Bugün yine iletişime geçtik ve bize tekrar hesap kesim tarihini bekleyin dediler. Diyeceğim o ki: Bu dolandırıcılarla iş yapmayın.

Kredi kartı limitinin üzerinde alışverişi nasıl yaptın? Ben onu anlamadım.

Kredi kartı limitinin üzerinde alışverişi nasıl yaptın? Ben onu anlamadım.
Kredi kartınıza borç öder gibi para ödeyerek limit artırabiliyorsunuz. 1 hesap kesim dönemi için maksimum limitinizin 2 katı kadar ödeme yapabiliyorsunuz. (Halkbank için böyleydi en azından.) 30.000TL limit için maksimum 30.000TL daha ödeyerek 60.000TL’lik limite sahip olabiliyorsunuz. Sonraki ay hesap kesiminizde de (-) bakiyeli borç olarak gözüktüğünden borcunuzdan eksiliyor. Yani 30.000TL’lik bir karta 30.000TL ödeme yaparsanız 60.000TL limitiniz oluyor ve borç kısmında -30.000TL olarak banka size borçlu gözüküyor.

Bu arada THH'ye başvur. Birkaç ay gecikir ama enflasyon ile birlikte paranı alırsın.

Bu arada THH'ye başvur. Birkaç ay gecikir ama enflasyon ile birlikte paranı alırsın.

THH'de bir sürü garip soru var, ne yazacağımı bilemedim. Ama tabii ki ilerleyen günlerde başvuracağım.

Bir de işin kötüsü okul için bilgisayar lazım. Ödevler vs. de verilmeye başlandı ama yapamıyorum şu an.

Geri
Yukarı