Yarın sınavım var, ders çalışma tavsiyeleri

Bir 12.sınıf öğrencisi olarak çalışmayın diyorum. Fizik 1 gecede halledilebilecek konulara sahip değil. Ben sizin yerinizde olsam din kültürü sınavına çalışırdım. Diyorsanız ki benim din bilgilerim yeterli. Fizikten sınavda çıkması muhtemel konulardan soru çözümü yapın. Şunu da unutmayın soru çözüp çözümlerini öğrenmekten daha anlaşılır bir konu öğrenme yolu yoktur. Ne kadar konu dinlerseniz dinleyin sorunun çözümünü bilmiyorsanız bir şey yapamazsınız.

Arkadaş büyük ihtimal benim gibi 9. sınıf öğrencisi fakat fiziğin ilk dönem konuları çok basit formüllerle ilgili hiçbir şey yok o yüzden 1 günde çalışarak halledilebilir.

Arkadaş büyük ihtimal benim gibi 9. sınıf öğrencisi fakat fiziğin ilk dönem konuları çok basit formüllerle ilgili hiçbir şey yok o yüzden 1 günde çalışarak halledilebilir.
Eğer şu Fizik'in alt dalları. Vektörel ve Skaler büyüklüklerden vs. bahsediyorsanız zaten okumanız ve ezberlemeniz yeterli. Yalnız 10. ya da 11.sınıf öğrencisiyse ve Maddenin Özellikleri gibi ya da Elektriksel Kuvvet gibi ağır formül içeren bir konuysa çalışmamak en iyisi. En azından anlamıyorum diye ağlamaz. Ayrıca 11.sınıfta en son yetişmeyeceği için çalışmadığım Fizik sınavından 85 almıştım. Sadece çalıştığım yerlerden çıkmıştı 1 soru hariç😁

Arkadaşlar yarın fizik ver din kültürü sınavım var. Günlerdir çalışıyorum ancak hiçbir şey anlamadım. Şimdi ders çalışmaya başladım ancak yetiştiremeyecek gibiyim tavsiye verir misiniz?

Çok güzel bir önerim var. Zoom üzerinden pomodoro ders çalışma türü var. O şekilde çalışabilirsin. Çalışmaya teşvik ediyor.

Çok güzel bir önerim var. Zoom üzerinden pomodoro ders çalışma türü var. O şekilde çalışabilirsin. Çalışmaya teşvik ediyor.
Sınav öncesi birileriyle çalışmak çok tehlikelidir. Ya mükemmel anlarsınız ya da iş goygoya döner ve bir anda dedikodu bataklığında bulursunuz kendinizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı