Yarın sınavım var, ders çalışma tavsiyeleri

Ben de aynı durumdaydım bir ara. Sonra baktık ki dedikoduyla ders daha iyi gidiyor. Buz devri'ndeki sid gibi "rezalet b*ka bastık." modunda ders çalışmaya başladık. Bir yerden sonra alıştım.

Çok merak ediyorum ne bekliyordunuz konuyu açarken? Biri size sınav sorularını söylemeyeceğine ya da branda ezberleme büyüsü öğretmeyeceğine göre...

Belki iyi bir yöntem.

Belki iyi bir yöntem.
Kendi çalışma yönteminizi kendiniz bulun. Pomodoro cart curt etkili olmuyor bana. 25 dakikada neye odaklanıp neyi öğreneceğim. Benim çalışma tarzım 3-4 saat kalkmadan tam verimle çalışmak. Sonra bir kahve ve 3-4 saat daha.

Bende sabahladım fakat bu sınav sonuçta bir not alınacak. 100 alabilecekken neden 90 alsın.

Hiçbir şey bilmeden gitmesinden iyidir, tabii ki sabaha kadar uyumadan gitmesini bende tavsiye etmem ama son güne bıraktıysa afedersin oturup eşek gibi çalışacak. Örneğin şuan benim yapacağım gibi.

F=m.a bu formülü her yere yaz. Eğer sınavda hiçbir şey yapamazsan.
Hangi konu için? F=m.a formülünün işe yarayacağı konuyu daha görmedilerse yazınca eline ne geçecek? O zaman bildiği tüm formülleri yazıp 100 alsın. Bazen cidden hayrete düşüyorum şu forumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı