Yaşadığım sinir bozucu olay

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleykum. Bugün size yaşadığım sinir bozucu bir olayı anlatacağım. Ev satın almak için araştırma yapıyorduk. Babam bir ilanı aradı ve ev sahibi bize başka bir ilde olduğunu ama evi görmemiz için başka birini göndereceğini söyledi. O kişinin numarasını verdi babama. Babam aradı görebilir miyiz dedi. Bizi götürecek kişi "orası size ters değil mi?" dedi yani isteksiz olduğu belli. Sanane kardeşim? İster dağ başında ev bakarım ister deniz kıyısında benim param değil mi? Neyse, sorun çıkmasın diye babam sesini çıkartmadı. Neyse, saat verdi bize, anlaştığımız yere gittik annemle. Babam gelmedi bizimle rahatsızlığından dolayı. Ben geliyor mu diye aradım kendisi benden konum istedi. Buraya kadar sorun yok, ben de ona "Bu telefon annemin, WhatsApp yüklü mü değil mi bilmiyorum" dedim. Götürecek kişi bana "hem götürmeye çalışıyorum sizi hem de azar işitiyorum" dedi. Ben de gelmemesini söyledim. Tabii bu kadar kısa olmadı da ben kısalttım neyse efendim, yanımda da annemle teyzem vardı. Annemle teyzem de bana kızıyor efendim neden öyle kabarmışım/sinirlenmişim? Başıma bela alacakmışım, bilmem ne. Ya Allah aşkına, haksız olan karşı taraf değil mi? Küfür mü ettim ben karşı tarafa? Bir de ilginçtir hep karşı taraf güçlü olur benim ailemin gözünde ben pısırık olurum. Ne yapsaydım ya? Özür mü dileseydim adamdan?

Suç bizde oldu. Adam bize "orası size ters değil mi?" Dediğinde baştan gitmemeliydik. Allah islah etsin ne diyebilirim ki? Beni esas sinirlendiren hem ailemi koruyorum hem azar işitiyorum. Çocuk değilim ki ben. Her önüme gelen insanla da kavga eden birisi değilim ama hak edene uslubuyla cevabını vermeyecek miyim ben?

Ara ilandaki numarayı "abi ben sizin verdiğin numarayı aradım isteksizdi beni falan tersledi evi göstermedi bize. Hocam siz gelip gösterseniz ya da daha terbiyeli birine söyleseniz evi gösterse olur mu?". Al sana 10 numara konuşma araya bir iki süs, bir iki beyefendi eklemek sana kalmış. Ben biraz tecrübeli sayılırım...

Ara ilandaki numarayı "abi ben sizin verdiğin numarayı aradım isteksizdi beni falan tersledi evi göstermedi bize. Hocam siz gelip gösterseniz ya da daha terbiyeli birine söyleseniz evi gösterse olur mu?". Al sana 10 numara konuşma araya bir iki süs, bir iki beyefendi eklemek sana kalmış. Ben biraz tecrübeli sayılırım.
Daha aramam ev sahibini gerek yok. Ev sahibiyle de sorunum yok zaten.
Ne bileyim sinirlenerek ters cevap vermek yerine sakin kalsaydınız. Bu gibi durumlarda sakin olmak çok önemli insan öfkeli iken geniş çaplı düşünemiyor.
Daha sakin olma tavsiyenize katılıyorum ancak ters cevap verdiğimi düşünmüyorum. Alt üstü ''gelme'' dedim. Alttan alıp bizi götürmesine izin verseydik orada da belki aynı konuşmaları yapacaktı. İş daha da uzardı.

Geri
Yukarı