Sosyalde yaşadığım sinir bozucu durum

Tekin Alakuş

Megapat
Makaleler
3
Yer
Gaziantep
Kronik sorunlu ürünlerin konuşulduğu konularda bu sorunu yaşıyorum. Örneğin: "A model RAM sorunlu bir model XMP açılamıyor. Yazıyorum: Bu modeli kullanan bazı kullanıcılar XMP açarken sorunlar yaşıyor, bu nedenle önermiyorum.". Sonra, herkes bana kilitleniyor; ne sorunu var?, ben XMP ile kullanabiliyorum... Zaten bazı kullanıcılar diyorum, sende olmayabilir. Ah, o sorun yaşayanların konularını bulsam da yüzlerine vurabilsem.

Aynı şey kronik sorunlu SSD'lerde de oluyor. Sorunlu olduğunu söylüyorum: "Sen kullandın mı?" diyor. İlla kullanmam mı gerek? Zaten testlerde ve kullanıcı tecrübelerinde her şey ortada değil mi? Ben bunları kafamdam mı uyduruyorum? Google'a; "A model SSD yavaş." diye aratırsan onlarca aynı sorundan muzdarip kişi bulabilirsin zaten. Bir de üstüne kızgın atıyorlar ya! Diyecek şey bulamadım.

Sizi çok iyi anlayabiliyorum ama inanın bu tarzda düşünüp hareket eden kişilere karşı yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Sırf kendileri bir markayı seviyor diye ya da para verip kullandığı için o marka ve model o kişi için en sorunsuz model oluyor. İşin garip tarafı da sorunsuz garantisi ile tavsiye ediyorlar. Sonra sorun yaşayan kullanıcılara da bizim gibi sorun yaşayıp çözmüş kişiler yardım etmeye çalışırken o sorunsuz şekilde tavsiye eden kullanıcıları göremezsin. Yani bir marka ve modeli eleştiri yapamayacaksak bu forumun ne anlamı kalır değil mi?

Geri
Yukarı