Yaşadığımız hayat mı?

O zaman söylenmeyeceksin kardeşim. Oturduğun yerden armut piş ağzıma düş olmuyor. saçma bir şekilde abartmışsınız, az dişinizi gösterseniz zaten sizi kullanamazlar; siz onları kullanabilirsiniz diyorum. Sen oturduğun yerden para kazanma hayallerini kuraraktan sağda solda çabalayarak bi' yerlere gelenlere baba parası diyerekten geçin artık... Bugün çabalarsın yarın oturursun.
Benim babam 40 senedir çabalıyor bir vergi borcu bile silinmedi, ha tabi babamın soyadı ceng.. olsaydı gerek yoktu çabalamasına.
Geçen aylarda ODTÜ elektronik mühendisinin iş-kur önünde iş aradığını gördüm siz herkesten o muhteşem başarı hikayelerinde ki insanlar gibi olmasını bekliyorsunuz. Durum iyi de bu kadar insan ondan şikayetçi yersen, öyle kelam edeceksen arkası dolu olsun preze olmasın.

Yaşadığımız hayat hayat mı? Soru belli. ( Şu hayatta memur çocuğu olmak vardı :( ) bazen yaşadığımız yerin sadece bir toprak parçası olduğunu inanıyorum.
Hocam ben memur çocuğu olduğum için şanslı mıyım? Babam savcı. Galiba evet ama sen de şanslısın. Bu foruma erişebiliyorsun.
Memur çocuğu olunca ne oluyor ki? Ben memur çocuğuyum hiçbir üstünlüğüm yok.
Hocam memur çocuğundan kasıt ne burada? Ben yanlış mı anladım. Bu ülkedeki herkes memur. Ultra zenginler hariç. Herkes birisi için çalışıyor.

Memur çocugu olunca ne oluyor ki? Ben memur çocuguyum hiçbir üstünlüğüm yok.
Ya senin ne avantajın olacak kardeşim sadece sabit gelir avantajın var o kadar, esnaftan tek farkı budur. Ha garanti olması iyi bir şey mi, yetemedik den sonra bir anlamı yok ama tekrar ediyorum esnaftan 1 tık iyi.
Hocam ben memur çocuğu olduğum için şanslı mıyım? Babam savcı. Galiba evet ama sen de şanslısın. Bu foruma erişebiliyorsun.

Hocam memur çocuğundan kasıt ne burada? Ben yanlış mı anladım. Bu ülkedeki herkes memur. Ultra zenginler hariç. Herkes birisi için çalışıyor.
Dostum senin baban memur sınıfında değil haberin olsun.

Tamam da babanın işi ne alaka? Baban memur ya da esnaf olabilir. Ama ölene kadar baban mı bakacak sana? Ha, şey desen anlarım. Memur olmak vardı. Ama memur çocugu olmak ne alaka? Saçma yani. Yaşın küçükse yine mantıklı olabilir. Ama kazık kadar adamsan saçma bir söylem.

Yaşadığın hayatı beğenmiyorsan değiştirmek için ne yaptın derler adama?

Armut piş ağzıma düş, yok öyle. Memur dediğin adam da 5 bin anca kazanıyor. 5 bin para mı bu devirde? Buna mı endeksliyorsunuz yani kendinizi?
Sizin asıl probleminiz şikayetle, şikayetin sebebi ile değil çalışmamızın karşılığını alamaıyorsak asgari bazda şikayetçi olmamız gayet normal.

İnsanlar hem ülkemizi hem de kendilerini çok kötü durumda sanıyorlar. Ülkemiz dünyanın en iyi 20 veya 30 ülkeleri arasında. Bu iyi değil mi? Maaş olarak da Venezuella bizden çok daha kötü. Biz çok kişiden daha iyi durumdayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı