Yaşama Sevincim Kalmadı

Vay anasını arkadaş bir Allah'ın kulu da "Çok mutluyum!" diye konu açmıyor, herkes ölüyor bayılıyor birşeyler oluyor. Kendinize gelin abi bu ne sanatçıların tükenmişlik sendromu gibi.

Psikolojim çok bozuldu. Kendimi hep mutsuz hissediyorum. Aldığım her nefes değişik. Fiziksel özelliklerimden dolayı özgüvenim yok. 17 yaşındayım ama 10 yaşındaki çocuk gibiyim. Boyum kısa ve çok zayıfım. Ben bu halde yaşamak istemiyorum. Psikolojim bozuk olunca her gün kafam ağrıyor. Önceden derslerime ilgiliyken şimdi hiç ilgim yok. Geçen dönem ortalamam 84'tü şu an 60'larda ve umrumda bile değil.
Ergenlik başına vurmuş kardeşim fazla takma kafana.
Evde akşama kadar boş boş oturup kafayı yiyen nesil yetişiyor.
Yaşın küçük git basket falan oyna barfiks çek.
Kilo almak için düzenli beslen.
Ben senin yaşında sıska birisiydim.
Şimdi göbeği eritmek için haftada 6 saat koşuyorum.
Bu arada sağlık problemin falan yok ona şükret.
En azından dene bunları olmasa denedim olmadı dersin en fazla.
Oturup ağlamak zırlamak ile bir yere varamazsın.
Milletin bin bir türlü derdi var içinize kapanıp kafanızda kurmayın.
Boyun kaç? genetik mi? söyle ona göre bir şey söyleyelim.
Bizde Brad pitt değiliz. ;)

Son düzenleme:
Bende 1 metre falansın zannettim.
Bak sana abi tavsiyesi kesinlikle basketbol oyna, basketbol oynamak için arkadaşa ihtiyacın yok mahallede saha yoksa İstanbul ve İzmir dışındaysan ki çok zor al pota tak bir yere bahçeye sokağa falan oyna. Ve barfiks bunu muhakkak yap, yukarı doğru baskı yapman gereken sporlardan uzak dur fitness, halter gibi. Bir arkadaşım ufak kardeşi için bunları yaptı(aileden genetik olarak kısalar) boyu 1.50 falan değildi şimdi çocuk 1.78 falan oldu. Dediğim gibi esnetme hareketleri, barfiks ve basketbol bu 3'lüyü uygula çok faydasını görürsün. 1 ay yapıp bırakma hep yap. Bunlar zaten hayatın içinde olması gereken şeyler. Ve asla ve asla sigara ve alkolün kokusunu bile alma. Artık top sende. Ev yemeği ye abur cubur yeme bulabilirsen doğal süt bul annen kaynatsın iç. 1.80 olmasan da 1.75 gibi rakamlara zorlarsın. Benim de boyum 1.73-75 falan ülke genlerine göre normal. Önemli olan devamlılık bunu unutma. 20'ye kadar boy atabilirsin, 1 doktora da inanma bir kaç doktor gezin iyi doktorlara gidin bu ülkede devlet hastanesinde iyi doktor bulamazsın buda bir gerçek.
Bir halttan anlayan yok.

Bende 1 metre falansın zannettim.
Bak sana abi tavsiyesi kesinlikle basketbol oyna, basketbol oynamak için arkadaşa ihtiyacın yok mahallede saha yoksa İstanbul ve İzmir dışındaysan ki çok zor al pota tak bir yere bahçeye sokağa falan oyna. Ve barfiks bunu muhakkak yap, yukarı doğru baskı yapman gereken sporlardan uzak dur fitness, halter gibi. Bir arkadaşım ufak kardeşi için bunları yaptı(aileden genetik olarak kısalar) boyu 1.50 falan değildi şimdi çocuk 1.78 falan oldu. Dediğim gibi esnetme hareketleri, barfiks ve basketbol bu 3'lüyü uygula çok faydasını görürsün. 1 ay yapıp bırakma hep yap. Bunlar zaten hayatın içinde olması gereken şeyler. Ve asla ve asla sigara ve alkolün kokusunu bile alma. Artık top sende. Ev yemeği ye abur cubur yeme bulabilirsen doğal süt bul annen kaynatsın iç. 1.80 olmasan da 1.75 gibi rakamlara zorlarsın. Benim de boyum 1.73-75 falan ülke genlerine göre normal. Önemli olan devamlılık bunu unutma. 20'ye kadar boy atabilirsin, 1 doktora da inanma bir kaç doktor gezin iyi doktorlara gidin bu ülkede devlet hastanesinde iyi doktor bulamazsın buda bir gerçek.
Bir halttan anlayan yok.
Üniversite hastanesinde incelediler.
Ve nedense kemik yaşımı söylemedi doktor. Sadece kemiklerinin çoğu kapanmış dedi.
Ama gerçekten çok zoruma gidiyor. Arkadaşlarım en az 165 falan. Ben böyle kaldım ya. Ergenliğe de geç girmedim. 13-14 yaşlarında girdim.

Üniversite hastanesinde incelediler.
Ve nedense kemik yaşımı söylemedi doktor. Sadece kemiklerinin çoğu kapanmış dedi.
Ama gerçekten çok zoruma gidiyor. Arkadaşlarım en az 165 falan. Ben böyle kaldım ya. Ergenliğe de geç girmedim. 13-14 yaşlarında girdim.
Ya sen onu geç başka doktora da git.
Üniversite hastanesi dediğin ne ki?
Türkiye'de adam gibi üniversite varda kaldı hastanesi adam gibi olacak.
Ben demiyorum 1 metre uzatacak seni, uzayacağından %70 fazla uzarsın.
Elinde imkan varken geç kalma yaş geçtikten sonra çaren yok.
Artık top sende gerisi sende.
Benimde problemlerim var, başkasının da var.
Neler var neler haline şükret kafana takma.

Kısa olmanı düşündüren ne?
Uzun olunca ne oluyor? (Koca game of thones başrollerinden cüce lannister var yerinde olsaydım diyorum bende uzun insanım.)

Zayıf isen açacaksın buzdolabını ne görürsen ekmek arasına dürüm yap ye.

Hayat ilerde asıl moral bozuntusunu göstericek zaten.

Kısa olmanı düşündüren ne?
Uzun olunca ne oluyor? (Koca game of thones başrollerinden cüce lannister var yerinde olsaydım diyorum bende uzun insanım.)

Zayıf isen açacaksın buzdolabını ne görürsen ekmek arasına dürüm yap ye.

Hayat ilerde asıl moral bozuntusunu göstericek zaten.
Ben ne kadar yersem yiyim alamıyorum. Herkes aynı olmuyor işte. Zaten kiloyu önemsemiyorum o kadar.
Ya sen onu geç başka doktora da git.
Üniversite hastanesi dediğin ne ki?
Türkiye'de adam gibi üniversite varda kaldı hastanesi adam gibi olacak.
Ben demiyorum 1 metre uzatacak seni, uzayacağından %70 fazla uzarsın.
Elinde imkan varken geç kalma yaş geçtikten sonra çaren yok.
Artık top sende gerisi sende.
Benimde problemlerim var, başkasının da var.
Neler var neler haline şükret kafana takma.
Yazın program satın almıştım. 1-1.5 ay yaptım ama uzamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı