Yaşama Sevincim Kalmadı

Spor yap, kendini geliştir ve bunları kendin için yap, başkaları için değil. Mutlu olmak için kimseye ihtiyacın yok, sadece kendine değer ver, özgüvenini kıran noktalarını iyileştir. Yaşın çok genç, şu an hedeflerini koyup başlarsan geç olmadan özgüvenin de yerine gelir mutluluğun da.

Tek sıkıntı ettiğin şey boyun ise ve bunu bir kriz haline getiriyorsan bence sende psikolojik bir rahatsızlık var dostum. Bunu sakın saldırgan bir yazı olarak algılamayın kesinlikle yardımcı olmaya çalışıyorum. Şimdi sen insanları görüyorsun etrafında senden uzun dalyan gibi oğlanlar, sen sanıyor musun o adamlar hayatlarından çok memnun ? Emin ol o insanların o kadar çok derdi var ki senin boyun düşünecekleri son şey. Seni bu dünyada düşünecek kişiler bellidir. Ailen, akrabaların ve dostların. Ve bu kişiler de seni asla dış görünüşün içinde bir kalıba sokup seni yargılamazlar. Tabi estetik görünmek sünnettir denir. Ama bunu bir hastalık haline getirip, sosyal medyanın (popüler kültürün) kölesi olup herkese onların seni görmek istediği gibi görünmeye çalışmak ilgi manyaklığıdır, hastalıktır.

Tek sıkıntı ettiğin şey boyun ise ve bunu bir kriz haline getiriyorsan bence sende psikolojik bir rahatsızlık var dostum. Bunu sakın saldırgan bir yazı olarak algılamayın kesinlikle yardımcı olmaya çalışıyorum. Şimdi sen insanları görüyorsun etrafında senden uzun dalyan gibi oğlanlar, sen sanıyor musun o adamlar hayatlarından çok memnun ? Emin ol o insanların o kadar çok derdi var ki senin boyun düşünecekleri son şey. Seni bu dünyada düşünecek kişiler bellidir. Ailen, akrabaların ve dostların. Ve bu kişiler de seni asla dış görünüşün içinde bir kalıba sokup seni yargılamazlar. Tabi estetik görünmek sünnettir denir. Ama bunu bir hastalık haline getirip, sosyal medyanın (popüler kültürün) kölesi olup herkese onların seni görmek istediği gibi görünmeye çalışmak ilgi manyaklığıdır, hastalıktır.
İyi de ortalama boyda olsam takmam zaten. Bu durumda takmamak mümkün mü? Psikolojim bozuldu bunun yüzünden. Özgüvenim olmadığı için birisiyle bir şey konuşsam kızarıyorum ve bu durumdan nefret ediyorum. Ama arkadaşlarımla değil. Zaten artık takmayacam boyumu falan. Sadece kendime zarar veriyorum. Artık uzarsa uzar uzamazsa ileride belki ameliyat falan olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı