Yaşıtlarıma Göre Kendimi Daha Olgun Hissediyorum

1- Teknoloji bir hobidir. Kimseye resim çizmeyi sevmiyor diye kızmıyorsan, uygulama güncellemeyi bilmiyor diye de kızamazsın.

2- Nasıl şakalar yapıyorsun? İnsanların senin yaptığın şakalara gülmemesi de seni olgun yapmaz.

3- Herkes istediğini dinler. Imagine Dragons dinlemek seni olgun yapmaz.

4- TikTok kullananların ve TikTok videolarına gülenlerin IQ seviyesi biraz düşük olur ama olgunluk ile IQ'nun bir alakası yok. Benim düşüncem;

Sen yaşıtlarına göre olgun birisi değilsin. 13 yaşında birisinin olması gerektiğinden biraz daha zekisin. Arkadaşlarının biraz m*l olduğu doğrudur ama.

1- Teknoloji bir hobidir. Kimseye resim çizmeyi sevmiyor diye kızmıyorsan, uygulama güncellemeyi bilmiyor diye de kızamazsın.

2- Nasıl şakalar yapıyorsun? İnsanların senin yaptığın şakalara gülmemesi de seni olgun yapmaz.

4- TikTok kullananların ve TikTok videolarına gülenlerin IQ seviyesi biraz düşük olur ama olgunluk ile IQ'nun bir alakası yok. Benim düşüncem;

Sen yaşıtlarına göre olgun birisi değilsin. 13 yaşında birisinin olması gerektiği gibi birisin. Arkadaşlarının biraz m*l olduğu doğrudur ama.
Tam seni etiketliyeyim diyordum.

Sen yaşıtlarına göre olgun birisi değilsin. 13 yaşında birisinin olması gerektiği gibi birisin. Arkadaşlarının biraz m*l olduğu doğrudur ama.
Şu mesajın bi' alnı olsa da öpsem.

Merhaba. Öncelikle başlıkta da belirtiğim gibi kendimi yaşıtlarımdan daha olgun hissediyorum. Yaşım 13. isterseniz açtığım diğer konulara bakabilirsiniz. Yaşıtlarımla pek arkadaşlık kuramıyorum. Benden büyüklerle daha iyi anlaşıyorum. Sınıfta bir şaka yapıyorum herkes yüzüme bön bön bakıyorlar, teknolojiyle alakalı bir şey söylüyorum yine bön bön bakıyorlar bana. Ben köy okulunda okuyorum, teknoloji kısmında diyebilirsiniz ki "e işte köy okulunda okuyormuşsun çoğu kişinin maddi durumu iyi değil." 7 kişiden 6'sının elindeki telefonlar benimkinden çok daha iyi. Uygulamaya gelen güncelleme ne onu bilmiyor bir kişi. Sınıfta 3'lü bir grubumuz var, onlarla çoğu konuyu(teknoloji, oyunlar falan) konuşamamak cidden beni üzüyor. Aslında Technopat'a gelme amacım da buydu başkalarıyla teknoloji hakkında konuşmak. Sınıf arkadaşlarımı size anlatayım: TikTok kullanan, ha bire "boş yapma,+1, aga" gibi ifadeler kullanan, her işinize karışan ergen kızlar düşünün(ben bile anlatırken içimi bir sinir bastı bunu size yaşattığım için özür dilerim".Düşündünüz mü? Hah! İşte onlar(8 kişinin 1 tanesi erkek olduğu için erkeği anlatma gereği duymadım).Ben de ergen sayılırım ama yaşıtlarım gibi davranmıyorum. Müzik zevki deseniz dinledikleri müzikler: Malper merözer, pop müzik, saçma sapan rapler(hiç kimseyi ya da müzik türünü küçümsemiyorum, arada kalitesiz olanları kastediyorum. Bunların neler olduğunu biliyorsunuzdur. Dediklerim yanlış anlaşılmasın) "sen onlara o kadar laf ettin sen ne dinliyorsun o zaman" dediğinizi duyar gibiyim, ben rock dinliyorum, çoğunlukla Imagine Dragons grubundan parçalar dinliyorum, öneririm resmen adamların her yaptığı şarkı çok güzel. Düşüncelerinizi bekliyorum. Sevgilerle.

Ruh ikizimi buldum sanırım. Tek farkımız senin köyde okuman.

Ben 15 yaşımdayım. Ekstra bir olgunluğum yok. Sadece zevklerim, hobilerim ve ilgi alanlarım yaşıtlarımınkinden daha farklı.

O kadar da büyük değilim fakat yaşının üstünde bir olgunluğa sahipsin bir kere bire senin en az 16 vardır diyordum beni çok yanılttın tebrikler.
Ben o işlere hiç bulaşmadım sonu senin dediğin gibi bitiyor ayrıca ben onların ayrıldığını pek zannetmiyorum seni denemek için demiştir belki yok dediğin kişi gerçekten böyle yaptı ise yapmacık davranmıştır.

@hadwiger Hafizam biraz kuvvetlidir. Unutmam.

Merhaba. Öncelikle başlıkta da belirtiğim gibi kendimi yaşıtlarımdan daha olgun hissediyorum. Yaşım 13. İsterseniz açtığım diğer konulara bakabilirsiniz. Yaşıtlarımla pek arkadaşlık kuramıyorum. Benden büyüklerle daha iyi anlaşıyorum. Sınıfta bir şaka yapıyorum herkes yüzüme bön bön bakıyorlar, teknolojiyle alakalı bir şey söylüyorum yine bön bön bakıyorlar bana. Ben köy okulunda okuyorum, teknoloji kısmında diyebilirsiniz ki "E işte köy okulunda okuyormuşsun çoğu kişinin maddi durumu iyi değil." 7 kişiden 6'sının elindeki telefonlar benimkinden çok daha iyi. Uygulamaya gelen güncelleme ne onu bilmiyor bir kişi. Sınıfta 3'lü bir grubumuz var, onlarla çoğu konuyu(teknoloji, oyunlar falan) konuşamamak cidden beni üzüyor. Aslında Technopat'a gelme amacım da buydu başkalarıyla teknoloji hakkında konuşmak. Sınıf arkadaşlarımı size anlatayım: TikTok kullanan, ha bire "Boş yapma,+1, aga" gibi ifadeler kullanan, her işinize karışan ergen kızlar düşünün(ben bile anlatırken içimi bir sinir bastı bunu size yaşattığım için özür dilerim".Düşündünüz mü? Hah! İşte onlar(8 kişinin 1 tanesi erkek olduğu için erkeği anlatma gereği duymadım).Ben de ergen sayılırım ama yaşıtlarım gibi davranmıyorum. Müzik zevki deseniz dinledikleri müzikler: Malper Merözer, Pop müzik, Saçma sapan rapler(hiç kimseyi ya da müzik türünü küçümsemiyorum, arada kalitesiz olanları kastediyorum. Bunların neler olduğunu biliyorsunuzdur. Dediklerim yanlış anlaşılmasın) "Sen onlara o kadar laf ettin sen ne dinliyorsun o zaman" dediğinizi duyar gibiyim, ben rock dinliyorum, çoğunlukla Imagine Dragons grubundan parçalar dinliyorum, öneririm resmen adamların her yaptığı şarkı çok güzel. Düşüncelerinizi bekliyorum. Sevgilerle.
Bu gerçekten senin adına güzel bir olay. Bu yeni ergenleri sokaklarda görüyorum. 16 yaşında sigara içiyor, full küfürlü konuşuyor. En azından onlar gibi, "ahmak" olmadığına sevinmelisin bence.

Çevren üzülerek söylemek isterim ki s*laklar ile kuşatılmış. TikTok kulanan insan gözümde 5 yaş küçük zaten onu geçtim, hobi ve müzik sizi olgun yapmaz zevk ve renk tartışılmaz ama o gruplar dışında ben, eski grupları dinlerim örneğin: Aflock of seagulls veya alphaville ozzy osbourne gibi.

Sen normal belki biraz zekisi birisin ama çevren tam anlamı ile s**aklar ordusu ile sarılı.

Mizaha gelince, r/burdurland denen kara mizah yaptığını sanan b*kçay kanalı umrumda değil. Sevmem müzikleri hariç ama r/burdurland geneli 14-16 böyle kendini süper zeka mizah dehası sanan ama kara mizah ve basma kalıp espri üstüne geçemeyenler topluluğu.

Kendini olgun hissediyorsun ama değilsin bana yalnızsın gibi geldi. İnsanlar hep bir grup içerisinde olmak ister, genelin sevdiğini sevmek zorunda değilsin. Zaten çoğumuz başkalarından tepki almak için ilgimizi çekmesede farkında olmadan toplumun ilgileriyle ilgileniyoruz beğendiğimiz için değil "like" için. Her yaşı olması gerektiği gibi yaşamak gerek. Bu yaşta olgun olmaya zorlama, çoğu kişinin söylediği gibi onlardan farklı olman olgun olduğun anlamına gelmez.
Oku kendini geliştir ilgini çeken konularla vakit geçir başarılı olmak için zevkle çalış.

Bu arada ekleme yapayım. Yargı yok diğerleri ile ilgili yorum yapmadım yazdığına karşılık fikrimi yazdım. Diğer anlattığın kişilerle ilgili söyleyecek çok daha fazla şey var ama gerek yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı