Yavru kopeği ezdikten sonra ne yapmalı?

16 yaşındayım, ehliyetim olmamasına rağmen evden araba kaçırıyorum. 👍👍😀😀 Havalıyım çünkü. 👍😀 Sokakta deneyimsiz olmama rağmen hızlı gidiyorum ve masum bir köpeğı eziyorum. Sonra da kaçıp gidiyorum. 👍😀
Karşınıza 3 - 4 yaşında ufak bir çocuk çıksaydı ne yapabilirdiniz? Yine mi kaçardınız?
Benim kardeşime böyle bir şey olsaydı yapanı parçalardım, söyleyeyim. İnşallah dersinizi almışsınızdır ama sanmam.

@LeanLove
Sen 20-30 yaşında olan kişi değil miydin?
1627313658240.png
Şu ülkeyi savunan, "arabam var" diye hava atan kişi? Evet, anlamış olduk. Farklı bir konuya bağlamıyorum köpeği ezip kaçman ve ehliyetsiz araç kullanıp hız yapman buna örnek. Git karakola teslim ol, diğer türlü bulunursan hapis cezasından yargılanabilirsin. Tabii, ailen kefil öderse orası ayrı. Arabayla kaçtığın için "kasten hayvan öldürme'den" yargılanacaksın. 6 aydan 4 yıla kadar hapis var. Evcil hayvanı kasten öldürmeye çoğunlukla para ile çıkartmıyorlar. Karşıda olan adamın vicdanına kalmış. Ehliyetsiz araç kullanma cezası 2,668 TL. 16 yaş araç kullanma cezası 1,228 TL. İtiraf edersen yarı yarıya bir indirim yapabilirler ve en azından adam seni şikayet etmemesi için bir neden oluşturmuş olursun. Seni bulursalar bunlardan yargılanacaksın. Hız olayını saymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı