Yayın için ekipman tavsiyesi

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, yayıncılığa başlayacağım, şu anki sistemim i7 2600, RX570. Öncelikle uygun fiyatlı ve işimi görecek bir kamera önerisi. İkinci el de alabilirim, Antalya'da yaşıyorum. Varsa bir de uygun bir mikrofon. Ayrıyeten bilen varsa şu an 2 Mbps uploadım var, bunu 5'e çıkarsam yeter mi? Sizce harici bir ses kartı almam gerekli mi? Başka öneri ve tavsiyeleriniz varsa lütfen yazın. Tutunabilmek için bir öneriniz varsa çok sevinirim.

Bütçen ne kadar ses kartı almana gerek olmadığını düşünüyorum çünkü kitlen yok daha ama istersen alabilirsin ve upload hızları hakkında bilgim yok :(.

Kamera olarak öneriler genellikle şunlar oluyor;
Logitech c270 - LOGITECH C270 HD WEBCAM - Vatan Bilgisayar
Logitech c310 - LOGITECH C310 HD WEBCAM - Vatan Bilgisayar
Logitech c525 (Ben bunu kullanıyorum, yeterli bir kamera) - LOGITECH C525 HD NOTEBOOK WEBCAM - Vatan Bilgisayar
Logitech c920 (Çoğu yayıncı bunu kullanıyor, sen de ileride bunu almayı düşünebilirsin, şimdilik çok ileri düzey diyebilirim.) - LOGITECH C920 HD Webcam - Vatan Bilgisayar

*Bu ürünleri başka sitelerden daha uyguna bulabilirsin.

Upload'ı 5Mbps'e yükseltmek ilk yapman gerekenlerden bence.

Onu yapacağım hemen.

Kamera olarak öneriler genellikle şunlar oluyor;
Logitech C270 - LOGITECH C270 HD WEBCAM - Vatan Bilgisayar
Logitech C310 - LOGITECH C310 HD WEBCAM - Vatan Bilgisayar
Logitech C525 (Ben bunu kullanıyorum, yeterli bir kamera) - LOGITECH C525 HD NOTEBOOK WEBCAM - Vatan Bilgisayar
Logitech C920 (Çoğu yayıncı bunu kullanıyor, sen de ileride bunu almayı düşünebilirsin, şimdilik çok ileri düzey diyebilirim.) - LOGITECH C920 HD Webcam - Vatan Bilgisayar

*Bu ürünleri başka sitelerden daha uyguna bulabilirsin.

310 almayı düşünüyorum sıfırı 200 TL civarı. Sizce başlangıç için yeterli mi?

Shure'un mikrofonları üst seviyedir.

Sizce şimdilik kulaklık mikrofonu yeterli mi? Yoksa bir mikrofon almak şart mı? Ses kartı gerekli mi bilmiyorum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu yapacağım hemen.
C

310 almayı düşünüyorum sıfırı 200 TL civarı. Sizce başlangıç için yeterli mi?

Sizce şimdilik kulaklık mikrofonu yeterli mi? Yoksa bir mikrofon almak şart mı? Ses kartı gerekli mi bilmiyorum açıkcası.
c310 kullanan çok yayıncı var, şişmanlar tv, boşluk(yanlış hatırlamıyorsam) onların yayınlarına bakabilirsin kaliteyi görmek için ama yeterli olacaktır, mikrofon konusunu ben de çözemedim açıkçası o konuda ben de öneri alabilirim.

c310 kullanan çok yayıncı var, şişmanlar tv, boşluk(yanlış hatırlamıyorsam) onların yayınlarına bakabilirsin kaliteyi görmek için ama yeterli olacaktır, mikrofon konusunu ben de çözemedim açıkçası o konuda ben de öneri alabilirim.
C310 fiyat bandında alınabilecek daha iyi bir webcam var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı