Yayın için internet önerisi

yusufBozdağ71

Decapat
Merhabalar. Milleni.com üzerinden TT altyapım 81 Mbps'e kadar destekliyor. 192.168.1.1 üzerinden baktığımda ise 75 Mbps download 25 uploada kadar destekliyor. Max 150 TL civarı 720P/940P yayın+ oyun( CS:GO-PUBG-PUBG m.-Portal 2 vs.) internet önerisi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapın maksimum 25mbit upload desteklese bile firmaların vereceği 4mbit, maksimum 5mbit olur. 4mbit upload ile 2500 bitrate yayında bile ping oluyor bir miktar bizzat deneyimledim. CS GO, PUBG gibi rekabetçi oyunlar oynarken insanın dikkatini dağıtıyor bu ping sorunu. 5mbit upload’ın olursa tahmini 3000 bitrate verirsin diye düşünüyorum online oyunlarda, başlangıç için yeterli olur.

Türknet'in sitesinden onların altyapısında olup olmadığınıza bakmanızı öneririm. Örneğin ben türk telekom'dan ve diğer firmalardan ADSL alırken Türknet'ten, onların altyapısında olduğum için 35 download 7 mbps upload alıyorum. Şans işi biraz.

Netspeed derdim ama onlarda da artık maksimum upload 3 mbps. Millenicom'dan da 4 mbps alacakmışsınız gibi görünüyor.

4mbit upload ile 2500 bitrate yayında bile ping oluyor bir miktar bizzat deneyimledim. CS GO, PUBG gibi rekabetçi oyunlar oynarken insanın dikkatini dağıtıyor bu ping sorunu. 5mbit upload’ın olursa tahmini 3000 bitrate verirsin diye düşünüyorum
Dediğin bağlantı stabilizasyonu ve donanım ayarlamaları ilgili. Öğrenci evimde 5 mbit upload ile 4350 bitrate %0 drop verebiliyorum.

Dediğin bağlantı stabilizasyonu ve donanım ayarlamaları ilgili. Öğrenci evimde 5 mbit upload ile 4350 bitrate %0 drop verebiliyorum.
Dostum 3000 bitrate versem bile drop olmuyor zaten bende de. Ama online oyunlarda ping 50’den 70-80’e çıkıyor ara ara. Rekabetçi oyun oynayanların hiç hoşlanmadığı bir şey bu. Donanım ayarlama dediğin nedir, OBS için özel ayar mı yapıyorsun? Benim özellikle farkettiğim şey 2500 bitrate versem bile çıkış 2800-2900 bitrate’lere ulaşıyor yer yer.

Dostum 3000 bitrate versem bile drop olmuyor zaten bende de. Ama online oyunlarda ping 50’den 70-80’e çıkıyor ara ara. Rekabetçi oyun oynayanların hiç hoşlanmadığı bir şey bu. Donanım ayarlama dediğin nedir, OBS için özel ayar mı yapıyorsun? Benim özellikle farkettiğim şey 2500 bitrate versem bile çıkış 2800-2900 bitrate’lere ulaşıyor yer yer.
Ping anlamında bende fark olmuyor. Yayınlı-yayınsız 70-80. Ben söylemek istediğinizi drop olarak algıladım, ona göre cevap verdim :)

Türknet'in sitesinden onların altyapısında olup olmadığınıza bakmanızı öneririm. Örneğin ben türk telekom'dan ve diğer firmalardan ADSL alırken Türknet'ten, onların altyapısında olduğum için 35 download 7 mbps upload alıyorum. Şans işi biraz.

Netspeed derdim ama onlarda da artık maksimum upload 3 mbps. Millenicom'dan da 4 mbps alacakmışsınız gibi görünüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısısfawef.JPG
    Ekran Alıntısısfawef.JPG
    23,7 KB · Görüntüleme: 107
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı