Yayın İçin Kulaklık Önerisi

berkayytekinn

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, üst seviyelerde FPS oyunlar oynuyorum ve bunu da yayın yaparak paylaşma niyetindeyim. Yaklaşık 700-800 TL gibi bir bütçeyi de kulaklığa ayırdım. Hali hazırda SteelSeries Arctis 3 kullanıyorum. Önceden memnun olmama rağmen, yeni topladığım sistemde MSI B450 Gaming Plus Max anakart ile beraber ses yüksekliğini ve mikrofon ses kalitesini hiç beğenmiyorum. Bu nedenle, hem harici USB ses kartına, hem de yayınlarda kullanabileceğim kalitede mikrofona sahip bir kulaklık arayışındayım. Normal şartlarda Hyper X Cloud II almayı planlıyordum fakat fikrinizi almak istedim.

Hocam haklı olduğunu ürün gelir gelmez anlamış bulundum. Kendi USB dongle'ı ile bile korkunç bir ses, kulak tırmalayan tizler, duyulmayacak bir ses seviyesi, hiçbir şekilde özelleştirilemeyen bir yazılım mantığı, Windows 7.1 seçenekleri ile uyumsuzluk vb. sayısız rezalet ile aynı gün iade işlemini başlattım ve geri yolladım. Logitech G Pro X siparişini de verdim, gelince onu deneyimleyeceğim.

Hocam Amazon üzerinden satın aldığım için iade konusunda hiçbir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum, kargoladım ve gönderdim bugün ürünü.
Güzel tercih yapmışsınız. Müşteri memnuniyetine en çok önem veren firmadır. Logitech için gelince mutlaka fikirlerinizi merak ediyorum. Zamanında çok araştırmıştım.

Beni yanlış anlamayın ama şu forumda artık CM MH752 ve MH751 devri kapanmalı. Adı bile anılmamalı.

Emin olun ki elinizde patlar MH752 hiç bulaşmayın.
Ses kartı sorunlu ve rezalet bir durumda bana göre.
Mikrofona giden ses çok temiz ama sorunlu. Mikrofonun kendisinden değil kulaklığın iç yapısı ve ses kartından tut kablosundan alakalı bir durum.
MH751 ve MH752 modelinin orijinal modelini araştırırsanız eğer nasıl bir yapıda olduğunu anlarsınız.
Başarısız bir geliştirmenin ve eklemelerin olduğu bir modeldir MH752.

MH751 modelini de test etme fırsatım oldu. Emin olun ki MH752 almaktansa MH751 almak daha doğrudur.
MH751 modelini gördüğüm her yerde incelemedim bu zamana kadar. MH752 modelinde yaşadığım sorunun birebir aynısına denk geldim birkaç defa.
MH752 modelini alıp iade etme sonrası 2 kez denk geldim ve inceledim. Bu iki üründe dahi yaşadığım sorun vardı.

MH752 modeli 350 TL fiyatla satılsın yemin ediyorum giderim Rampage kulaklık alırım bu modeli almam.
MH751 modeli ise 350 TL bandında olsun belki şans verilir son parti olarak gelen ürünleri düşünerek.

CM modeli olarak şu an satışta olan Cooler Master CH321 modeline denk geldim tamamen rezalet bir ürün.

Cooler Master markası bu zamana kadar yaptığı işle saygı kazandı. Ancak şu kulaklık işini kesinlikle beceremedi.

Son çıkarttığı 3 kulaklık modelleri tasarımsal olarak göze hitap ediyor. İnternet üzerindeki inceleme kaynakları da al diye bangır bangır bağırıyor.
Ancak size tavsiyem incelemeden almayın. Şu an bir yerde denk gelsem de incelesem diye bakıyorum son çıkan modellere.

Şu yaptığım yorum ve konuşma belki tepki çekecek. Cooler Master yetkilisi dahi bir cevap verecektir diye düşünüyorum ama boşa konuşacak karşılığını alamayacağı için.
Kendisine saygım var ama beni servis sürecinde çok fazla mağdur etmeye çalıştı ve yanlış bir yol izleyerek ters algı oluşturmaya çalışmıştı.
Bundan kaynaklı biraz sert konuşuyorum ağır bir yorum olarak görürseniz şu yazımı.

Ayrıca şunu asla unutmayın ki 2 yıldır reklam kokan inceleme videoları ile ürün alıyoruz ve heyecanına kapılıyoruz. Bundan kurtulamadığımız sürece hiçbir zaman doğru seçimler yapamayacağız.

Geri
Yukarı