Yayın platformlarındaki insanların davranışları

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
Enteresan bir şey var. Biri yayın yaparken, izleyiciler sohbet kanalından yayıncıya yazı yazıyorlar ama genelde yayıncının umurunda olmuyor ve izleyici, bunu bile bile ısrarla yazmaya devam ediyor. Örnek bir diyalog:

+ Yayıncı yayınına devam eder
- "Abi onu öyle değil böyle yapacaksın"
+ Yayıncı, izleyicinin mesajına bakmaz
- "Şöyleyse şöyle olur"
+ Yayıncı yine bakmaz
- "Şurada şu var"

Bu tek kişilik bir diyalogtur. Kalabalık bir sohbet ortamında binlerce kişinin kendi kendine konuşmasına bir türlü anlam veremiyorum. Saçma değil mi? Yayıncı işine gücüne bakarken, mesajını okumayacağını bildiğin halde neden yazıyorsun ey insan evladı?!

Yayın anında ulaşmıyor. Bazıları ghosting vb. olaylar yüzünden ek gecikme koyuyor.
Buna rağmen sizi takmıyorsa bir zahmet izlemeyin adamı.
İşte ben de onu diyorum. İzlemesin demiyorum ama neden yazmaya devam ettiklerini anlamıyorum. Tuhaf.

Enteresan bir şey var. Biri yayın yaparken, izleyiciler sohbet kanalından yayıncıya yazı yazıyorlar ama genelde yayıncının umurunda olmuyor ve izleyici, bunu bile bile ısrarla yazmaya devam ediyor. Örnek bir diyalog:

- "Şöyleyse şöyle olur"
+ Yayıncı yine bakmaz
- "Şurada şu var"

Bu tek kişilik bir diyalogtur. Kalabalık bir sohbet ortamında binlerce kişinin kendi kendine konuşmasına bir türlü anlam veremiyorum. Saçma değil mi? Yayıncı işine gücüne bakarken, mesajını okumayacağını bildiğin halde neden yazıyorsun ey insan evladı?

Sen de kıyafete para verme o zaman diyen eleman geldi aklıma. :D

1677670782396.png

- "Şöyleyse şöyle olur"
+ Yayıncı yine bakmaz
- "Şurada şu var"

Bu tek kişilik bir diyalogtur. Kalabalık bir sohbet ortamında binlerce kişinin kendi kendine konuşmasına bir türlü anlam veremiyorum. Saçma değil mi? Yayıncı işine gücüne bakarken, mesajını okumayacağını bildiğin halde neden yazıyorsun ey insan evladı?!
Hocam panda bakıyor. 😀

Geri
Yukarı