İnsanların ironik davranışları

_RastgeleAdam

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar dostlar. Bugün size birkaç olay anlatacağım, telefon konularında başıma gelen birkaç olay.

Örneğin zamanında biri geliyor ve bana DM'den ulaşıp "abi ne kadar bilgilisin" diyor, ondan sonra konulara girmeye başlıyor; ilk başlarda sorun yok, kimse onu tanımıyor falan. Sonra bir fan boya dönüşüp benimle kavga ediyor. Neymiş, onlar doğruymuş ancak biz yanlışımızı kabul etmiyormuşuz falan; ancak aynı şeyi ben de söylüyorum. Ben deyince emoji, o deyince ben kabullenmiyormuşum... Çok ironik bir durum değil mi? Hayır bir de her telefon ısınır diyor :D Aynen, her telefon ısınıyor, o yüzden 60 derece havada bile kuşkusuz ısınma sorununu düşünmeden telefon alabiliriz. Zamanında Realme 7 Pro fan boyu olup şimdi de POCO fan boy oluyor.

Arkadaşlar, bu ironikler takılmalı mı? Takmamanın yöntemi nedir? @HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @VİPER34

Konu bir kavgaya dönüşecekmiş gibi bir hisse kapıldım nedense :D

Kime dediğinizi bilmiyorum (tahmin edebiliyorum ama umarım tahminim beni yanıltır) ama böyle yapmaya devam ederse @theYagi hocamın dediklerini yapın.

Hocam o arkadaşın geçmiş konu cevaplarına baksanıza, "hocam oyun için en iyisi Realme 7 Pro." "hocam Realme 7 Pro'dan acayip memnunum." şimdi de POCO fan boy mesleğini yapıyor kendisi. Ne kadar maaş bağlamışlar siz biliyor musunuz?

Hocam o arkadaşın geçmiş konu cevaplarına baksanıza, "hocam oyun için en iyisi Realme 7 Pro." "hocam Realme 7 Pro'dan acayip memnunum." şimdi de POCO fan boy mesleğini yapıyor kendisi. Ne kadar maaş bağlamışlar siz biliyor musunuz?

Hocam o arkadaş kim onu bilmediğimden cevap yazamıyorum :D

Yaklaşık bir hafta boyunca foruma pek bakamadım.
Geldiğimde 80'e yakın bir bildirim vardı yani o konulardan birisinde ise haberim olmamış olabilir.

Arkadaşın adı shenzhenn.

Hocam @Shenzhenn hocamı çok eskiden beri tanıyorum.
Ben daha 100 mesaj sayısında, o daha 200 mesaj sayısında iken.

@VİPER34 hocam ve ben onunla toplam 50-60 sayfa tartıştık.

O bize Realme 7'nin X3 NFC'den üstün olduğunu gösterdi.

MIUI'ın ne kadar berbat bir şey olduğunu gösterdi bize -ki aslında o zamanlarda biliyorduk aslında ama çok kötü olduğunu düşünmemiştik- ve ben o zamanlar ona ne dedim biliyor musunuz?

Realme 7 kullandığınız için böyle yazıyorsunuz dedim.

Shenzhenn hocamda birer Xiaomi cihaz kullanıyor ve o olmasaydı şu anda viper34 hocam ile birlikte X3 NFC'nin Realme 7'den üstün olduğu hakkında sizinle tartışma yapıyor olurduk.

MediaTek rezalet olduğu için Realme 7 alınmaz falan derdik.
Sadece donanıma bakarak konuşurduk falan.

Forumda çokca sevilen 20000 mesaj sayısından fazla olan birisi vardı, shenzhenn ve Viper34 hocam ile birlikte toplasak 200 sayfadan bile fazla olacak şekilde ona Realme 7'nin alınabilir bir model olduğunu anlatmaya çalıştık.

Arkadaşımızın savunması şöyleydi.
Ben giriş seviyesi çöp bir Samsung cihaz kullandım, o cihaz eski ve çöp bir MediaTek yonga setini kullanıyordu ve cihaz ısınıyordu, bu yüzden G95 çöp diyebiliriz ki bunu hiçbir zaman kabul etmedi.

Bize sürekli Realme fanboyu diyeceklerini sanardım bu arada :D
Forumda birçok kişinin Xiaomi yerine Realme almasını sağladık ve bu sırada Realme'yı gereksiz övmüş olabiliriz :D

Önerilerimiz yene değişmezdi eminim ama buna emin olduğum kadar markayı gereksiz savunduğumuzdan da eminim.
Şu anda eski mesajlarımı görünce utanıyorum gerçekten çünkü MIUI'da fazlasıyla gömmüşüz.
O kadar mesajım arasından şunu anladım ki Xiaomi yazılım konusunda gerçekten anlayamayacağımız bir şirket.
Bir Note 8 Pro'da yaşanan sorunlara bakıyorum bir de Note 9S ve Note 9 Pro'da yaşanan sorunlara.

Konuya dönecek olursak hocam X3 NFC gerçekten anormal bir sıcaklık gösterdiğini düşünmüyorum.
Havalar şu anda çok sıcak ve her cihaz normale göre abartılı sıcaklıklar gösterebiliyor ve X3 NFC'nin donanımsal olarak anormal ısınacağını sanmıyorum.
X3 NFC donanımsal olarak ısınırsa Realme 7 hayli hayli ısınır.
Note 8 Pro zaten çok fazla ısınıyor ve G90t ile G95'in benzerliğini çoğu kişi biliyordur.

İşlemci Nm'sine bakacak olursak X3 NFC zaten önde (GPU olarak Realme 7 daha önde, bu yüzden oyunlarda benzer sıcaklıklar var aslında).

Xiaomi'nin termal Pad'i pek iyi yerleştirmediğinin söylendiğini hatırlıyorum ama bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapmadım + olarak MIUI ısınmasına yol açabilir evet ama bu da donanımsal sayılmaz bence ki MIUI'ın anormal sıcaklıklara çıkartacağını da düşünmüyorum öyle olsa çok çok fazla kişide görülürdü.

X3 Pro'da olan durumun aynısı burada da var yani hocam. Benim konumda X3 Pro'nun ısınması hakkında söylenilenlerin büyük bölümünü X3 NFC içinde söyleyebiliriz ama bence bunun yerine X3 NFC için bir konu açalım böylece hem daha fazla kişinin hem de cihazı kullanan kişilerin fikirlerini alabiliriz ama donanımsal olarak dediğim gibi X3 NFC'de bir sorun gözükmüyor.

Hocam @Shenzhenn hocamı çok eskiden beri tanıyorum.
Ben daha 100 mesaj sayısında, o daha 200 mesaj sayısında iken.

@VİPER34 hocam ve ben onunla toplam 50-60 sayfa tartıştık.

O bize Realme 7'nin X3 NFC'den üstün olduğunu gösterdi.

MIUI'ın ne kadar berbat bir şey olduğunu gösterdi bize -ki aslında o zamanlarda biliyorduk aslında ama çok kötü olduğunu düşünmemiştik- ve ben o zamanlar ona ne dedim biliyor musunuz?

Realme 7 kullandığınız için böyle yazıyorsunuz dedim.

Shenzhenn hocamda birer Xiaomi cihaz kullanıyor ve o olmasaydı şu anda Viper34 hocam ile birlikte X3 NFC'nin Realme 7'den üstün olduğu hakkında sizinle tartışma yapıyor olurduk.

MediaTek rezalet olduğu için Realme 7 alınmaz falan derdik.
Sadece donanıma bakarak konuşurduk falan.

Forumda çokca sevilen 20000 mesaj sayısından fazla olan birisi vardı, shenzhenn ve Viper34 hocam ile birlikte toplasak 200 sayfadan bile fazla olacak şekilde ona Realme 7'nin alınabilir bir model olduğunu anlatmaya çalıştık.

Arkadaşımızın savunması şöyleydi.
Ben giriş seviyesi çöp bir Samsung cihaz kullandım, o cihaz eski ve çöp bir MediaTek yonga setini kullanıyordu ve cihaz ısınıyordu, bu yüzden G95 çöp diyebiliriz ki bunu hiçbir zaman kabul etmedi.

Bize sürekli Realme fanboyu diyeceklerini sanardım bu arada :D
forumda birçok kişinin Xiaomi yerine Realme almasını sağladık ve bu sırada Realme'yı gereksiz övmüş olabiliriz :D

Önerilerimiz yene değişmezdi eminim ama buna emin olduğum kadar markayı gereksiz savunduğumuzdan da eminim.
Şu anda eski mesajlarımı görünce utanıyorum gerçekten çünkü MIUI'da fazlasıyla gömmüşüz.
O kadar mesajım arasından şunu anladım ki Xiaomi yazılım konusunda gerçekten anlayamayacağımız bir şirket.
Bir Note 8 Pro'da yaşanan sorunlara bakıyorum bir de Note 9S ve Note 9 Pro'da yaşanan sorunlara.

Konuya dönecek olursak hocam X3 NFC gerçekten anormal bir sıcaklık gösterdiğini düşünmüyorum.
Havalar şu anda çok sıcak ve her cihaz normale göre abartılı sıcaklıklar gösterebiliyor ve X3 NFC'nin donanımsal olarak anormal ısınacağını sanmıyorum.
X3 NFC donanımsal olarak ısınırsa Realme 7 hayli hayli ısınır.
Note 8 Pro zaten çok fazla ısınıyor ve G90t ile G95'in benzerliğini çoğu kişi biliyordur.

İşlemci Nm'sine bakacak olursak X3 NFC zaten önde (GPU olarak Realme 7 daha önde, bu yüzden oyunlarda benzer sıcaklıklar var aslında).

Xiaomi'nin termal Pad'i pek iyi yerleştirmediğinin söylendiğini hatırlıyorum ama bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapmadım + olarak MIUI ısınmasına yol açabilir evet ama bu da donanımsal sayılmaz bence ki MIUI'ın anormal sıcaklıklara çıkartacağını da düşünmüyorum öyle olsa çok çok fazla kişide görülürdü.

X3 Pro'da olan durumun aynısı burada da var yani hocam. Benim konumda X3 Pro'nun ısınması hakkında söylenilenlerin büyük bölümünü X3 NFC içinde söyleyebiliriz ama bence bunun yerine X3 NFC için bir konu açalım böylece hem daha fazla kişinin hem de cihazı kullanan kişilerin fikirlerini alabiliriz ama donanımsal olarak dediğim gibi X3 NFC'de bir sorun gözükmüyor.

Katılıyorum hocam özetlemiş.

Selam @Silinen üye, aslında açıklama yapmayacaktım fakat konu içerisinde ismimin geçtiğini görünce açıklama yapmayı mazur gördüm.

İlk olarak bunun için konu açmanıza gerek yoktu bence, tartışmanın bitmesini isteyen kişi sizdiniz sonuçta.

"İnsanların ironik davranışları" isimli konu açıp beni karalamaya çalışmanız bile kimin ironik davranışlara sahip olduğunu kanıtlamış oluyor.
Örneğin zamanında biri geliyor ve bana DM'den ulaşıp "abi ne kadar bilgilisin" diyor, ondan sonra konulara girmeye başlıyor; ilk başlarda sorun yok, kimse onu tanımıyor falan.
Benim böyle bir şey söylediğimi nereden çıkardınız?
Sonra bir fanboy'a dönüşüp benimle kavga ediyor.
Zamanında Realme 7 Pro fan boyu olup şimdi de POCO fan boy oluyor.
Şu fanboy söylemlerinize de açıklık getireyim şu ana kadar hiçbir markanın fanboyu olmadım, cihazların eksilerini ve artı yönlerini söyleyip o şekilde önerdim:
Ben Realme 7 Pro tavsiye ederim, 65W hızlı şarj desteği sayesinde 35 dakika tam şarj olması, Super AMOLED ekranı ve stereo hoparlörü ile memnun edecektir. Batarya olarak da çok başarılı bir cihaz, kamera olaraksa Oppo Reno 4, Samsung Galaxy M51, Samsung Galaxy A52 gibi modellere yönelmek çok daha doğru olacaktır.
Kamera, tasarım ve hafiflik önemliyse Oppo Reno 4, önemsizse Realme 7 Pro daha iyi bir seçim olacaktır.
Bütçeniz artarsa batarya ve kamera için Samsung Galaxy M51 ama kaba, taşıması zor olan bir cihaz. Hafiflik, tasarım ve kamera olarak Oppo Reno 4. Hızlı şarj, performans, Super AMOLED ve stereo hoparlör içinse Realme 7 Pro tercih edebilirsiniz. Bütçeniz artmazsa Realme 7 alın veya Realme 8 bekleyin derim.

Xiaomi cihazları yazılımlarından dolayı tavsiye etmem.
Poco fanboyu demişsiniz de konu içerisinde Xiaomi Poco X3 bile önermedim:
Yurt dışı cihaz aldığınız zaman ileride sorun yaşama ihtimaliniz daha da artar, ben yurt dışı cihaz alınmasını tavsiye etmem.

Samsung Galaxy A52'ye bütçeniz yetmiyorsa Realme 7 Pro almanızı tavsiye ederim.
Neymiş, onlar doğruymuş ancak biz yanlışımızı kabul etmiyormuşuz falan; ancak aynı şeyi ben de söylüyorum.
Önüme 2-3 arkadaşınızın söylemini atarak kendi yanlışınızı bana doğru olarak gösteremezsiniz.

Ben ise önünüze videolar attım fakat hâlâ ısındığını söyleyip duruyorsunuz, Pro modelinin rakiplerine göre daha fazla ısındığı doğru (overclock'lu olduğu için normal) fakat düz X3 modelinde böyle bir sorun yok, sıcaklık değerleri gayet iyi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tartışmayı okuyan kişilerin kimin haklı olduğunu anlayacağını düşünüyorum, hiçbir üründe 1-2 kişinin söyleminden dolayı tamamen sorunlu olmuyor, her üründe sorun yaşanma ihtimali bulunmakta. Isınma sorunu var diye genellemeden önce @HaWlI KuLlANIcI'nın da söylediği gibi: "Sorunun kaç kişide yaşandığına değil kaç kişide bir yaşandığına bakmalıyız."

Son düzenleme:

Geri
Yukarı