Yayıncılara neden bağış atılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amaçları o değil ama? Biz de onların amacını değiştiremiyoruz.

Bak konu sapıyor. Burada demek istediğim şey sen büyük miktarlar vererek yayın açtın diyelim. Bağış istemekle alakalı bir şey demedim, bağış istenmez zaten, ama sen normal mesela oyun yayını yapıyorsun 10 TL bağış geliyor. Bunun neyi kötü?

Destek, destek oluncak kişiye ya da büyümemiş bir yayıncıya verilir diye düşünüyorum ben. Büyük yayıncılar karşılıklarını sponsorlarla alıyorlar zaten.
Büyük yayıncıya da gayet destek verilir. Örneğin Technopat reklam gelirleriyle ya da çeşitli iş ortaklıklarıyla dönüyor. İster istemez, bazı incelemelerde "ufak tefek" olumsuz şeyleri söylememeyi tercih edebiliyorlar. Ya da bazı gerçekleri bam güm söyleyemiyorlar.

Örnek mi? Mini ITX videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep'in video sonuna kadar kendini zor tuttuğuna o kadar eminim ki. Olumsuzlukları yine de söylemiş elbette. Ama bir ortaklık olmasa, camdan fırlatılacak bilgisayar.

Youtube Katıl ya da başka bir kanaldan destek olabilsek keşke onların da hiç böyle şeylere ihtiyacı olmasa. Technopat'ın YouTube kanalının 610 bin takipçisi var. Herkes aylık bir lira ateşlese, yayınlar da sıfır sponsorlukla yapılsa mükemmel olmaz mı?

Sık donate atan biri değilim ama atanın kendi parası, ağaçta toplamıyorlar ama belki eğlendirdikleri ya da ciddi anlamda bir destek amacıyla atıyor olabilirler. Açıkçası ben 2 kere attım birinde bir mesajı belirtmek için, diğerinde ise arada yayınlarına girdiğim bir yayıncıyla olan bir anımı hatırlatmak içindi. Öyle, ''Adımı oku abi!'' tarzı amaçlarla atmıyorum.

Büyük yayıncıya da gayet destek verilir. Örneğin Technopat reklam gelirleriyle ya da çeşitli iş ortaklıklarıyla dönüyor. İster istemez, bazı incelemelerde "ufak tefek" olumsuz şeyleri söylememeyi tercih edebiliyorlar. Ya da bazı gerçekleri bam güm söyleyemiyorlar.

Örnek mi? Mini ITX videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep'in video sonuna kadar kendini zor tuttuğuna o kadar eminim ki. Olumsuzlukları yine de söylemiş elbette. Ama bir ortaklık olmasa, camdan fırlatılacak bilgisayar.

Youtube Katıl ya da başka bir kanaldan destek olabilsek keşke onların da hiç böyle şeylere ihtiyacı olmasa. Technopat'ın YouTube kanalının 610 bin takipçisi var. Herkes aylık bir lira ateşlese, yayınlar da sıfır sponsorlukla yapılsa mükemmel olmaz mı?
Aynı şey değilki burda güzel bir teknoloji kanalıyla bağış isteyen yayıncıyı karşılaştırıyoruz. Evet sponsor ihtiyacı takipçiden çıksa burda objektif bir şekilde anlatılabilir. Ama yayında sponsor olmazsa adam 2 kat dilencek dilenciden farkıda kalmayacak ayrıca yayın için izlenmelerle zaten yeterli gelir elde ediyor yayıncılar. Youtube gibi değil.
Bak konu sapıyor. Burada demek istediğim şey sen büyük miktarlar vererek yayın açtın diyelim. Bağış istemekle alakalı bir şey demedim, bağış istenmez zaten, ama sen normal mesela oyun yayını yapıyorsun 10 TL bağış geliyor. Bunun neyi kötü?
Yayıncı için kötü değil zaten adam zengin daha da zengin oluyor neden kötü olsun onun için 😁

Aynı şey değilki burada güzel bir teknoloji kanalıyla bağış isteyen yayıncıyı karşılaştırıyoruz. Evet sponsor ihtiyacı takipçiden çıksa burada objektif bir şekilde anlatılabilir. Ama yayında sponsor olmazsa adam 2 kat dilencek dilenciden farkıda kalmayacak ayrıca yayın için izlenmelerle zaten yeterli gelir elde ediyor yayıncılar. YouTube gibi değil.

Yayıncı için kötü değil zaten adam zengin daha da zengin oluyor neden kötü olsun onun için 😁

Twitch'te herkes zengin değil bunu diyorum, yazdıklarımı okuduğunu hiç sanmıyorum ilk kelimesini mi okudun?

Twitch'te herkes zengin değil bunu diyorum, yazdıklarımı okuduğunu hiç sanmıyorum ilk kelimesini mi okudun?
Veren kişi için kötü yayın için o kadar masrafa girecek adam onları kendine alıyor sen niye ona bağış atıyorsun ki?

Birisi adımı oku diye bağış atıyor diye tüm bağışları aynı keseye koyamazsınız. Bağış kimseyi ilgilendirmiyor. Bu konunun 18 sayfa olması bile saçmalıktan ibaret.
Çocuk 13 yaşında, babasının zar zor kazandığı 3000 liranın 10 lirasını sadece ekranda gördüğü bir kişi için harcıyor. Bence abone olmak saçma, abone olmadan da yayın izleyebiliyorsun. Sadece chat kısmına mesaj atabilmek için abone olanlar var. Acıyorum böylelerine. Çocuk mesajlaşma kısmına odaklanıp yayını izlemiyor, saçma sapan muhabbetlere mesaj yazabilmek için abone oluyor. Saçmalık.
Ebeveynin yapması gereken görevi yapmadığı için Twitch yayıncılarını suçlayamazsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı