Yaz kursunda ne bölümü seçilmelidir?

emraltundas

Centipat
Daha fazla  
Ben eşit ağırlığım. 10 gün sonra 11. sınıf bitiyor ve dershaneye yazıldım. Yaz kursu için sayısaldan girip TYT fizik, kimya ve biyolojiyi mi halletmeliyim, yoksa eşit ağırlıktan girip tarih coğrafyayı mı halletmeliyim?

Bana kalırsa sayısaldan girip bir an önce temeli oturtun. Onun dışında benim bildiğim yaz kurslarında tüm dersler veriliyor ama sizin gittiğiniz kurum biraz daha farklı sanırım. Siz bunlarla beraber ufaktan TYT coğrafya ve tarihi de götürebilirsiniz. TYT de eşit ağırlıkçı olarak zorlanmayacağınızı düşündüğüm dersler bunlar ki TYT de daha çok bilgi ağırlıklı değil yorum ağırlıklı soruluyor bu bölümlerden. Eğer tahmin ettiğim gibi ayrı ayrı seçenek varsa bütün yazı coğrafya ve tarihe ayırmayın derim. Bunlar her halükarda halledilebilecek dersler.
Son olarak yazmamışsınız ama siz matematiği elden bırakmayın.

Bana kalırsa sayısaldan girip bir an önce temeli oturtun. Onun dışında benim bildiğim yaz kurslarında tüm dersler veriliyor ama sizin gittiğiniz kurum biraz daha farklı sanırım. Siz bunlarla beraber ufaktan TYT coğrafya ve tarihi de götürebilirsiniz. TYT de eşit ağırlıkçı olarak zorlanmayacağınızı düşündüğüm dersler bunlar ki TYT de daha çok bilgi ağırlıklı değil yorum ağırlıklı soruluyor bu bölümlerden. Eğer tahmin ettiğim gibi ayrı ayrı seçenek varsa bütün yazı coğrafya ve tarihe ayırmayın derim. Bunlar her halükarda halledilebilecek dersler.
Son olarak yazmamışsınız ama siz matematiği elden bırakmayın.

Matematik ve edebiyatı yazmak istemedim sayısaldada eşit ağırlıktada ikisi de var. Galiba sizin dediğiniz gibi sayısaldan fen derslerini halledeceğim. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı