Yaz sonuna kadar işte çalışmak

80derecekolonya

Hectopat
Başlıkta yazdığım gibi, çalışmak istiyorum arkadaşlar. Okul başlayana kadar bir işe girip çalışmak istiyorum, ilk defa çalışacağım ve lise sonum. Sanayi dışında herhangi bir işte çalışabilirim. Hiç çalışmadığım için bu konularda fikir sahibi değilim, birkaç gün içinde yaşadığım ilde çarşıya gidip çalışmak için esnafları gezeceğim.
Bir dükkana girdiğimde ne konuşmam gerekir? Kapısında eleman aranır yere girip çalışmak istiyorum dedim diyelim sonra ne olacak, neler diyeceğim? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Hangi zamanlarda çalışıcam, kaç para alıcam, ne yapıcam. Esnafın yanında çalışacaksan sormayı düşüneceğin başka bir soru olacağını sanmıyorum açıkcası.

Dükkana gir selam ver eleman arıyor musunuz diye sor. Kaç saat çalışacağını ne kadar alacağını sor. Sürekli işçi olmadığını, yaz sonuna kadar çalışacağını belirt.

Başlıkta yazdığım gibi, çalışmak istiyorum arkadaşlar. Okul başlayana kadar bir işe girip çalışmak istiyorum, ilk defa çalışacağım ve lise sonum. Sanayi dışında herhangi bir işte çalışabilirim. Hiç çalışmadığım için bu konularda fikir sahibi değilim, birkaç gün içinde yaşadığım ilde çarşıya gidip çalışmak için esnafları gezeceğim.
Bir dükkana girdiğimde ne konuşmam gerekir? Kapısında eleman aranır yere girip çalışmak istiyorum dedim diyelim sonra ne olacak, neler diyeceğim? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

İlk olarak işçi arayan bir firma, dükkan vs bulursan direkt olarak konuya gir zaten onlarda işçi arıyorlar diyeceklerin basit aslında ilk çalışma saatlerini sor sonrasında kafana takılan her şeyi sor ki işe başladıktan sonra afallama düşün taşın ona göre başla. Yani aklına takılanı sor belirli bir soru yok ama iş saatini ve işin yoğunluğunu sormayı unutma ve çoğunlukla azar yeme ihtimalin var aklından çıkarma bunu

AVM’lerin yemek katlarında bu dönemlerde alım yapıyorlar genelde. Veya dışarda komilik yapabilirsin. Çok tecrübe isteyen işler değil bunlar. Masa, sandalye sil-süpür. Örneğin kafenin temizlik işleri veya garsonlara yardımcı olmak gibi. Yemek sektöründe daha kolay iş bulursun gibime geliyor. Bol şans :)

Yeni konular

Geri
Yukarı