Yazılım alanında tavsiyeler

Gökçe Akın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat Sosyal üyeleri.

Yazılım alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum fakat algoritma derslerinden sonra yol haritamı çizmekte zorlanıyorum. Sizlere çok klasik gelen konularda takıldığım noktalar var örnek verecek olursam C, C++ ve C# dillerinden hangisiyle başlayacağımı netleştiremedim. Nelere dikkat etmeliyim, nasıl bir öğrenim süreci geliştirmeliyim gibi sorularıma cevap arıyorum.

Burada bulunan programlama işine yıllarını vermiş yazılımcıların değerli tavsiyelerine inanın çok fazla ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba değerli Technopat Sosyal üyeleri.

Yazılım alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum fakat algoritma derslerinden sonra yol haritamı çizmekte zorlanıyorum. Sizlere çok klasik gelen konularda takıldığım noktalar var örnek verecek olursam C, C++ ve C# dillerinden hangisiyle başlayacağımı netleştiremedim. Nelere dikkat etmeliyim, nasıl bir öğrenim süreci geliştirmeliyim gibi sorularıma cevap arıyorum.

Burada bulunan programlama işine yıllarını vermiş yazılımcıların değerli tavsiyelerine inanın çok fazla ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Yani bana kalırsa bu bir sınav falan değil ki bir şey için çalışıcan. İlk önce ney yapmak istediğine karar ver ve yapman için gerekli dillerden devam et.

Bu tamamen yazılımın hangi alanı ile ilgileneceğin ile alakalı bi tercih. Bu saydıklarından ben c# derim yelpazesi daha geniş olduğu için.

Çok zorlanmak istemiyorsanız C# öneririm diğer diller biraz ağır gelebilir ve hangi alanda çalışmak istediğiniz de bu faktörü etkileyebilir.

Hangi dili seçersen seç, zorlanacaksın

Anlamadığını hissettiğinde vazgeçmemen çok önemli. Kodun hata mı verdi? Baştan bir daha yaz. Kod çalıştı ama ne işe yaradığınız anlamadın mı? Kod satırlarını tek tek analiz et. Bir gün kodlarla cebelleşirken aniden aydınlanacaksın. Gerçekten böyle olacak, aniden anlamaya başlayacaksın.

Geri
Yukarı