HTML sonrası programlama dili önerisi

Daha karar vermedim ne yapıcağıma fakat bir adım atmak istedim o yüzden HTML'den başladım web işinin temelini öğreneyim diye ve de yeni başlayanlar için kolay diye sonra pyhton u merak ediyorum neler yapılabildiğini hesap makinası falan C# ile mi yoksa pyhton ile mi yapılır?
Hesap makinasını ne yapacaksın usta :) C# daha basit dil Phytona göre iki dillede hesap makinası yapabilirsin.

Daha karar vermedim ne yapıcağıma fakat bir adım atmak istedim o yüzden HTML'den başladım web işinin temelini öğreneyim diye ve de yeni başlayanlar için kolay diye sonra pyhton u merak ediyorum neler yapılabildiğini hesap makinası falan C# ile mi yoksa pyhton ile mi yapılır?
Hesap makinesi neredeyse tüm diller ile yapılabiliyor, hesap makinesi yapıp ne yapacaksın :D

Benim tavsiyem oyun oynamayı seviyorsan C# Öğrenmen çünki Unity Engine'de oyun geliştirebilirsin hem ileride meslek halinede getirirsin.

C dilleri ile oyun geliştirilebilir, işletim sistemi yazılabilir, windows için form uygulaması geliştirilebilir, komut satırı uygulamaları yazılabilir. Eğer aradığınız şeyler bunlardan biriyse C dillerini öğrenin. Ayrıca C# ASP.NET ile web geliştiriciliği de yapılabilir.

HTML öğrenmenin sebebi eğer kolay bir dil olmasıydıysa, Python'la devam et. Web geliştiriciliği için öğrendiysen, PHP, JS ve CSS öğren. Yine web programlama için Django veya flask (Python frameworkleri) kullanılabilir.

16 yaşındayım büyüyünce bu işi yapmayı düşünmüyorum öyle birkaçının mantığını kavrayayım diyorum HTML CSS JavaScript'i bitirmeye çalışıcağım.

Merhabalar, HTML'i bitirmek üzeriyim, zaten kolay fakat şimdi neye geçsem diye düşünüyorum. HTML'den sonra CSS'ye mi geçeyim, yoksa Python'a mı geçeyim? Python'da hesap makinesı yapılabilir mi?

CSS tabii ki CSS öğrendikten sonra eğer web programlama üzerinden gitmek istiyorsan JavaScript öneririm masaüstü ve oyun programlamak için de C# öneririm.

Merhabalar, HTML'i bitirmek üzeriyim, zaten kolay fakat şimdi neye geçsem diye düşünüyorum. HTML'den sonra CSS'ye mi geçeyim, yoksa Python'a mı geçeyim? Python'da hesap makinesı yapılabilir mi?

Hesap makinesi yapmak neredeyse her dille oluyor ve 2 dakika sürmüyor zor bir şey değil hedeflerini yüksek tut.
HTML kursunu nereden aldınız acaba? Bende öğrenmek istiyorum.

BTK akademi öneririm devletin sitesi.

Geri
Yukarı