Yazılım Bilgisayar İşine Atılmak

Amerika gibi ülkelerde bu işin bilen adamları kitlelere bu işi ögretmek için çalişmalar yapip cok sayıda insana bu işi profesyonel anlamda olmasa bile ögretebiliyorsa ve bu insanlar kendilerince gelişip çok iyi işler çikarabiliyorlarsa bence basit tabi sen okumuşsun orda herkes ciddiyetle bişeyler yapiyor saygı duydugun insanları büyük görüyorsun haliyle onlara ulaşmayı hayal sayıyorsun eyvallah ama kitlelere ulaşmak ihtiyacı anlamak 2-3 üniversite bitirmekle olmuyor . Günümüzde baktiginda ciddi forumların büyük adamları Türkiye için söylüyorum Twitch gibi kanallarda yayinlar yapiyor youtube da başarılı incelemeleri ve işleri var ama onları takip eden kitle Lol oynayan 2-3 tane çocugu takip eden kitleden 100 lerce kat daha az . Benim için iskeleti oluşturucak olan şey bir şeyler yaratabilmek . Bi derece kendim bir oyun veya uygulama yapmayı ögrenebilmek benim burdaki derdim . Yoksa bende demiyorum ki işlemci tasarlayıp kendi pc me takayım :) Eger ögrenebilirsem sizden aldigim bilgilerle deniyecegim ögrenmeyi belki daha fazlasıyla , o zaman gerisi benim oyuncunun veya kullanıcının isteklerini ne kadar bildigime ve bunu ne derece karşilayabilicegime kalıcak . Bu aşama beni ilgilendiriyor daha cok benim danışma amacım yazılım ögrenmekti burda teşekkürler yinede yararlı bilgiler vermişsin

Son düzenleme:
Sana yazılımı öğrenebilmen ve bu alanda kendini geliştirebilmen adına kitap ve bir takım siteler önerdik. Birer büyüğün olarak da güzel bir tavsiye ile üniversite okumanı söyledik. Amerika'da şöyle-böyle gibi şeyleri düşünürsek inan bana adım atarken bastığın kaldırıma kadar eleştirirsin. Oralara girme, sen kendini geliştirmeye bak. Bunun için güzel yöntem bilgisayar mühendisliğidir. 1 yıl daha oturup üniversiteye güzelce hazırlanabilirsin. Yok ben bu yıl direkt gideceğim diyorsan 2 yıllık programcılık okuyabilirsin ama bu seni hayalleri ulaştırmada yeterli olmayacaktır. Sadece işini birazcık kolaylaştıracaktır. Daha çok bilen insanla bir arada olma imkanı sunacaktır. Evde oturduğun yerden ekmek kovalama, çık dışarı etrafına bir bak görerek yap bu işi.
Yani kısacası, evimde oturayım kitabımı okuyayım, internetten makale bakayım biraz da hazır proje kodları inceleyim dersen bu işi yine öğrenirsin ama tüm bunları bir üniversite okurken yaparsan o okulda o bölümde seçkin bir öğrenci olur, üniversite imkanlarından faydalanırsın. İş bulmak daha da kolaylaşır. Hatta yüksek lisansını da yapar akademisyen olarak üniversitede kalırsın, üniversite bünyesinde yazılım adına yeni projelere imza atarsın. Üniversite aracılığı ile ismini de duyurmuş olursun. Sonrasında kendi işini kovalayacaksan yine yaparsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı