Yazılım/Bilgisayar mühendisi olmak için tavsiyeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Yaşım 14, liseye yeni geçtim. İyi bir Anadolu lisesine gidecegim. Sayisalim da sozelim de çok iyi, problem çözme yeteneğim konusunda şüpheliyim ama bu alana ilgim var. Ne zaman başlamalıyım yazılım vs. öğrenmeye? Yeni bilgisayar alacağım yakın zamanda, şu an yazılım hakkında en ufak bir şey bile bilmiyorum. Bu sorun olur mu?

Yazılım için bir yaş sınırı yok. Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Başlangıç için PC'de şart değil, örnekler ve alıştırmalar çözerek ilerleyebilrisiniz. Önemli olan mantık.

Çalışma stilleri, hangi alanda çalışacağınıza göre değişir. Hepsinin başında matematik ve İngilizce vardır. Algoritmaları iyi anlamalı, baktığınız kodu okuyabilmelisiniz. Onun dışında herhangi bir yaşı yok, ister 70 yaşında ister 7 yaşında. Çalışma yöntemleri de kişiden kişiye değişse de benim en etkili bulduğum yöntem (kendime göre) dillerin, kütüphanelerin dokümanlarını okumak.

Kimse anasının karnından bir şeyleri bilerek çıkmıyor zaten. Herkes en başta sıfırdı.

Böyle yapmak yerine ders çalışıp namı yayılmış üniversitelere git. Üniversite tam bir referans yeri. Ne kadar iyi üniversite, o kadar iyi hayat yani iş bulma olasılığı o kadar fazla. Merak etme, bilgisayar bilmiyorsun diye bir şey olmaz. Bilgisayarı kurcala ama dersi de bırakma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı