Yazılım Mühendisi Olmak

Türkmen02020

Hectopat
Daha fazla  
Ben 8.sınıf öğrencisiyim. Puanım 338/500. Anadolu Lise'lerine gidebiliyorum ama bu liselerde bilgisayar bölümü yok veya bilgisayar sınıfı yok. Sorum şu, PC sınıfı şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendis olmak için o bölümü okumana gerek yok. Anadolu liselerinde zaten öyle bir bölüm yok. Meslek liselerinde var bu bölüm. Anadolu lisesine giriyor isen üniversite de seçersin mühendislik. Şimdilik önemli değil.

Sana bir abi tavsiyesi vereyim ama alinmak yok. Acik acik soyleyeyim.

Teog puanin dusuk. Fazla ders calismadigini cikariyorum buradan. OKS zamaninda 500 uzerinden 486 almistim ben. 338 bana cidden dusuk geldi. Sana tavsiyem mumkun olan en iyi liseye git. Bilgisayar bolumu falan secmek zorunda degilsin oyle bir zorunluluk yok. Ama muhendis olabilmek icin (sadece yazilim degil her tur muhendislik) lise hayatinda cok calismalisin. Matematigin mantigini kavramalisin ki universitede zorlanmayasin. Kazaninca bitmiyor universite ne de olsa. Henuz yasin kucuk. Hedeflerini bilgosayar muhendisligi uzerine koyabilirsin. Yazilim muhendisligi ile kendini kisitlamamalisin. Ayrica lise hayatin boyunca ilgi alanlarin degisebilir. Ben 8. Sinifta iken genetik muhendisligi istiyordum, su an elektrik-elektronik muhendisligi okuyorum :) Ama bu isin tek sarti duzenli ve programli calismak. Eger bu sekilde calismazsan belki bos bir universitenin bos muhendislik fakultesinde okuyabilirsin, evet. Ama oradan da bos mezun olursun. Butun bu dediklerimin ozeti sudur :

Secebilecegin en iyi liseyi sec, ve cok ders calis. Calismazsan olacak olani da su soz aciklar sanirim: "Hayaller Paris, Hayatlar Mardin" :) Kolay gelsin.

Puanın ne bilmiyorum, her okuldan mühendis olursun, önemli olan sıkı çalışman. Yazılım mühendisliği Türkiye de diplomaya bakıyor ne yazıkki.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı