Yazılım mühendisi olmak istiyorum

kagura

Centipat
Merhaba arkadaşlar, yazılım mühendisi olmak istiyorum fakat korkuyorum. 8.sınıfa gidiyorum, gideceğim lise anadolu mu meslek mi olmalı birkaç yorum okudum bazıları meslek bazıları anadolu diyor. İngilizcem çok iyi yabancı diziler, oyunlar vs. sayesinde. Ama matematiğim orta seviye LGS'den hiç umudum yok, ortalamam 94,4. Ne yapmam gerek bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Sınava ilk girenlerden biri olarak şöyle tavsiyede bulunayım fazla kasma dersleri artık pek Fen lisesi Anadolu lisesi ayrımı pek kalmadı.Anadolu lisesi gitmeni tavsiye ederim açıkçası çünkü meslek liselerinden iyi bölüm kazanmak zor.Okul ortalamasıyla yerleşme kaldıysa hala çevrendeki en iyi anadoluya gitmeye bak(dersler,okul çevresi,arkadaş ortamı vb açıdan). Lisedede 11 ve 12 hariç günlük 2 saatlik bir ders çalışma ile gayet yeterli olur bence çünkü böyle yapıyorum.9.sınıfta dersleri salma şahsen ben saldım ve 9 konularını bu yaz tekrar etmem lazım.Sormak istediğin soru varsa yazarsın.Lgs de az ama öz çalışan kazanıyor tecrübe ile sabit.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı