Yazılım/Hacker için en iyi Linux işletim sistemi sürümü nedir?

Win7

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10 Single Language olan bilgisayarımın yanında bir de Linux kurmak istiyorum Linux üstünde böyle temelden yazılım ve hacker işlemleri öğrenmek istiyorum sizce hangi Linux daha iyidir? Hem sistemim hem de amacım için.
İşlemci: Intel Core i3-4100M
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 840M 2 GB ve Intel HD 4600 Graphics.
RAM: 4 GB (gerekirse arttırabilirim)
Depolama: 240GB SSD.

Arkadaşlar Windows 10 Single Language olan bilgisayarımın yanında bir de Linux kurmak istiyorum Linux üstünde böyle temelden yazılım ve hacker işlemleri öğrenmek istiyorum sizce hangi Linux daha iyidir? Hem sistemim hem de amacım için.
Kali Linux ancak en az 8 GB RAM lazım bu yapmak istediğiniz işlemler için.

İmkanınız var ise yeni bir sistem alırsanız daha iyi olur (2.El 5-6K'lara bulabilirsiniz)

Hepsi is gorur. Bu sisteme Kubuntu, EndeavourOS ve Mint onerebilirim.

Hayir, hepsi is gorur. Kali gereksiz olur hatta.
Kullanacagi Tool'lari tek komutla yukleyebilir zaten, yuzune bile bakmayacagi binbir yazilimin sistemde bulunmasi gereksiz.

Bilginiz yok galiba bu işlerde azıcık hacker topluluğu, forumu gezin anlarsınız.

Bilginiz yok galiba bu işlerde azıcık hacker topluluğu, forumu gezin anlarsınız.

GNU/Linux kategorisine olan katkılarından dolayı rozeti bile olan bir kişiye bunu demeniz biraz ironik oluyor.

Neyin ne olduğunu bilmeden yorum yapmayın. BlackArch repoları herhangi bir Arch Linux dağıtımına eklenip oradaki istenilen toollar bile kullanılabiliyor.

Debian GNU/Linux tabanlı herhangi bir dağıtıma Kali Linux repoları eklenip istenildiğinde oradaki paketler de kullanılabiliyor.

Kali Linux yoksa hacking yok demek tamamen zırvalıktan ibaret.
Kali Linux sadece toolları size hazır olarak sunar ki bunların içinde kullanılmayan onca tool da var.

Şimdi belirtiğim sistem için profesyonel değil sıfırdan temelden yazılım ve hacker işlemi için hangi sürüm uygun gider? Yani öğrenmek amaçlı.

Geri
Yukarı