Yazılım için M2 Air alınır mı?

Arkadaşlar ne bu mac düşmanlığı? Mac bir sürü konuda Windows'tan daha iyi. RTX ekran kartın ile windows üzerinde renderladığın şeyi 5 10 dakika sürerken mac üzerinde daha hızlı ve kısa sürüyor, yazılım konusunda Render Konusunda eğer bir laptop alacaksam ilk tercihim Macbook olur.
Arkadaş Online oyun oynıyacağını da belirtmiş. Ne yapsın Mac Alip 30 FPS mi oynasın?

Hangi oyunları oynıyacaksınız?

Arkadaş Online oyun oynıyacağını da belirtmiş. Ne yapsın Mac Alip 30 FPS mi oynasın?

Hangi oyunları oynıyacaksınız?
Hocam sakin olun ben oyun oynamayacagim sadece aklımda güzel oyun fikirleri var dedim.
Oyun geliştirmek istiyorum da.

Ben de merak ediyorum açıkçası. Almayı düşünüyorum. Fikirleri bekliyorum.
Hocam siz ne almayi düşünüyorsunuz?

Hocam sakin olun ben oyun oynamayacagim sadece aklımda güzel oyun fikirleri var dedim.
Oyun geliştirmek istiyorum da.
Hocam ben sakinim ancak arkadaş beni hemen Mac düşmanı ilan etti. Benim söylemek istediğim render da iyi olabilir ama çoğu konuda bir RTX laptop almanızı öneririm.

Hocam ben Mac öneririm. Çünkü M.2 ile bayağı güçlü oldu. RTX'li laptop önerenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum. 5 Saat'de şarjı biten laptopu adam yazılım için niye kullansın? Üstüne belki sınıfta kullanman gerekecek ve fan sesi rahatsız eder. Mac'in şarjı 10-15 saat arası gidiyor. Kullanıma bağlı. Ben Frontend ile uğraşıyorum. Şu an da kardeşimin Huawei D15 laptopunu kullanıyorum bu bile 7-8 saat gidiyor. Mac her türlü 15-16 saat gider.

Mac tercih edecekseniz de PT Bilişimden alın.

O paralara Mac alıcağıma bi i7 12. Nesil RTX 3050 Laptop alırım 5K da elimde kalır.
5 saat'de şarjı biter işin yarım kalır :)

@GarenSevenErkek
Hocam IDE kullanmak sana bağlı. Ben şahsen VS Code tercih ediyorum. İstersen Xcode kullanırsın (Mac'in yazılımı) İstersen Visual Studio, istersen VS Code, istersen JetBranis. Tamamen senin tercihine bağlı. Mac'i önermemizin sebebi stabil olması, şarj konusunda rakipsiz olması, yarı yolda bırakmaması.

Hocam ben Mac öneririm. Çünkü M.2 ile bayağı güçlü oldu. RTX'li laptop önerenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum. 5 Saat'de şarjı biten laptopu adam yazılım için niye kullansın? Üstüne belki sınıfta kullanman gerekecek ve fan sesi rahatsız eder. Mac'in şarjı 10-15 saat arası gidiyor. Kullanıma bağlı. Ben Frontend ile uğraşıyorum. Şu an da kardeşimin Huawei D15 laptopunu kullanıyorum bu bile 7-8 saat gidiyor. Mac her türlü 15-16 saat gider.

Mac tercih edecekseniz de PT Bilişimden alın.

5 saat'de şarjı biter işin yarım kalır :)

@GarenSevenErkek
Hocam IDE kullanmak sana bağlı. Ben şahsen VS Code tercih ediyorum. İstersen Xcode kullanırsın (Mac'in yazılımı) İstersen Visual Studio, istersen VS Code, istersen JetBranis. Tamamen senin tercihine bağlı. Mac'i önermemizin sebebi stabil olması, şarj konusunda rakipsiz olması, yarı yolda bırakmaması.
Hocam macta oyun geliştirilmez, kasar kendin deneyemezsin gibi şeyler gördüm forumda doğru mu ?

Hocam macta oyun geliştirilmez, kasar kendin deneyemezsin gibi şeyler gördüm forumda doğru mu ?
Mac'de oyun geliştirilir. Oyun geliştirme hakkında pek bilgim yok ama sonuç olarak geliştirilir.
Eğer ki Mac zorlanıyorsa (pek sanmıyorum) o zaman size önerim bataryası uzun giden bir laptop almanız D15 gibi. RTX'li ekran kartı falan alırsanız yanınızda kocaman adaptör gezdirmek zorunda kalırsınız. Ve şarjınız maksimum 5-6 saat gider.

Merhaba yazılıma başlamak istiyorum, ve bilgisayar mühendisliği okuyacağım. Laptop almak istiyorum bütçem maksimum 25-26kİşimi gücümü her şeyimi yazılıma odaklayip çalışmak istiyorum aklımda çok güzel oyun fikirleri var 2D 3D olsun Online oyun olsun. Hiç Apple ürünü kullanmadım hayatım boyunca Mac mi daha iyi Windows mu? Mac'a alışabilir miyim? Air M.2 8 GB olanından almak istiyorum.

Yazılım alanında gram fikrim yok fakat 3D işleri ağırsa (ki muhtemelen öyledir) Air almak çok mantıklı olmayabilir. Çok sağlam termal throttle yiyorlar ağır iş yüklerinde. (Sonuçta pasif soğutma var gayet normal)

Ha bu arada. Şuan elinde bir cihaz varsa direkt olarak geliştirmeye başla. Belki de o alanı sevmeyeceksin, sana göre olmayacaktır belki de. En azından denemiş ol. Ama eğer ki Frontend-Backend gibi şeyler öğreneceksen her türlü Mac.

Geri
Yukarı