Yazılım için meslek teknik anadolu lisesi mi anadolu lisesi mi tercih edilmeli?

tercih

Centipat
Daha fazla  
Malum yakın zamandaa lise seçmem gerek yazılımla ilgili bir liseye gıtmeyı planlıyorum, 92 puana kadar anadou lıselerine gıdebılıyorum sizce nereyı tercıh etmelıyım? Matamatiğim yazılı olarak ıyı:
Atatürk Anadolu
Atatürk Meslekı Teknık Anadolu Lısesi
Fatih Anadolu.
Cumhurıyet Anadolu

LGS'ye gırmeyecegım.

Meslek lisesine göre değişir derim. Ben yanlışlıkla sınavsız bir esenyurttaki meslek lisesi seçtim, pişman oldum. Bir teneffüs ziyaret etsen okul olduğuna inanmassın. Sene sonunda mümkünse esenyurt'ta olmayan bir anadolu lisesine nakil aldıracağım. Tabi bu nerde yaşadığına da göre değişebilir.(Benim yaşadığım bölge aşırı kötü) İyi bir bölge de yaşıyorsan iyi bir eğitim alabilirsin.

Bir sıkıntı daha ise anadolu liselerinin seni üniversiteye hazırlamada daha da iyi olmasıdır. Meslek lisesinde programlamayı öğrenirsin ama kültür derslerine zamanın kalmaz. Önerim anadolu lisesine kayıt olman ve evden programlamanı öğrenmem.

Okulda öğrendiğin yazılım çok işe yaramaz, evde kendin öğreneceksin. Bu durumda hangi liseye gittiğin önemsiz. Ama yine de mesleğe gidip alanındaki kişilerle tanışman daha iyi olacaktir.

Meslek lisesine göre değişir derim. Ben yanlışlıkla sınavsız bir esenyurttaki meslek lisesi seçtim, pişman oldum. Bir teneffüs ziyaret etsen okul olduğuna inanmazsın. Sene sonunda mümkünse Esenyurt'ta olmayan bir Anadolu lisesine nakil aldıracağım. Tabii bu nerede yaşadığına da göre değişebilir.(Benim yaşadığım bölge aşırı kötü) İyi bir bölge de yaşıyorsan iyi bir eğitim alabilirsin.

Bir sıkıntı daha ise Anadolu liselerinin seni üniversiteye hazırlamada daha da iyi olmasıdır. Meslek lisesinde programlamayı öğrenirsin ama kültür derslerine zamanın kalmaz. Önerim Anadolu lisesine kayıt olman ve evden programlamanı öğrenmem.

Bizim okula gelin. Avcılar Anadolu Lisesi. Eğitimi olsun öğretmenleri olsun gayet iyi. Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak Anadolu lisesi seni üniversiteye hazırlar ve üniversitede yazılımla ilgili daha detaylı öğrenim görebilirsin. Tabii meslek lisesindende üniversiteye gidersinizde biraz fazla çaba göstermeniz gerekir. Bende şu an yazılımla ilgileniyorum. Evde kendimce bir şeyler deneyio araştırma yapıyorum. Hayırlıısı diyelim.

Kanka yazılım piyasası rekabet gerektiriyor. Senin rakiplerin gelecekte ODTÜ'den, İTÜ'den çıkacak. Senin şu anda yazılım bilgisinden çok akademik başarıya ihtiyacın var. Gidebileceiğin en iyi Anadolu lisesini seç ve bireysel çalışarak YKS'de güzel bir puan almaya çalış. Şu an bunlar düşünülecek şeyler değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı