Yazılım Mühendisleri 2. Yabancı Dil Olarak Ne Seçmeli?

Daha fazla  
Yazılım mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim İngilizce biliyorum ama 2. bir yabancı dil eklemek istiyorum. Freelance olarak Türkiye'de oturduğum evde Avrupa'da, Amerika'da falan çalışmak istiyorum.
Ben Huawei gibi bir sürü ünlü marka Çin markası ve Çince en iyi ekonomilerden diye Çince öğrenmeyi düşündüm. Çince bilmek bu sektörde işe yarar mı yoksa başka bir dil mi seçmeliyim? (Zorluğu önemli değil çok hızlı öğrenirim)

Bence Almanca öğrenmeli, ben şahsen bir mühendislik adayı olarak Japonca öğrenmek istiyorum ama bu kişisel bir tercih. Mantıken Almanca en iyi tercih.

İngilizcen varsa aslında ikinci bir dile ihtiyacın yok. Eğer Native seviye konuşabiliyorsan ikinci dile başlayacaksan Almanca çok ideal olacaktır. Yazılım dışında endüstriyel çalışabilme ihtimalin artar.

Almanca (Avusturya ve Isvicre'de Almanca konusuyor) - Flemenkce iyi olabilir eger oyun sektorunde calismak istiyorsan Fransizca iyi olur. Bunun yani sira genel olarak cok fazla konusuldugu icin Portekizce veya Ispanyolca da bakabilirsin. Eger spesifik olarak Iskandinav ulkelerine gitmek istiyorsan onlardan birinin dilini ogrenmen de cok isine yarar.

Çince öğrenmek çok mantıksız olur, teknoloji firmaları var ama çalışanlarına ödedikleri ücretler düşük. Katma değeri yok, ingilizcenizi akademik seviyeye taşımak ya da Felemenkçe/Almanca öğrenmeniz daha iyi olur.

Çince öğrenmek mantıksız ama ücretlerin düşük olduğunu hiç sanmıyorum.

Yazılım mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim İngilizce biliyorum ama 2. bir yabancı dil eklemek istiyorum. Freelance olarak Türkiye'de oturduğum evde Avrupa'da, Amerika'da falan çalışmak istiyorum.
Ben Huawei gibi bir sürü ünlü marka Çin markası ve Çince en iyi ekonomilerden diye Çince öğrenmeyi düşündüm. Çince bilmek bu sektörde işe yarar mı yoksa başka bir dil mi seçmeliyim? (Zorluğu önemli değil çok hızlı öğrenirim)
Almanca öğrenebilirsin hem ingilizceden sonra almanca öğrenmek oldukça basit.

Geri
Yukarı