Yazılım mühendisliği için Mac alınır mı?

Pro 2019 senin için iyi olur mu o sanki biraz pahalı. Hem oyun açayım diyorsan oynayamazsın ama Pro 2019'dan çoğu oyunu oynayabilirsin. Hem Pro 2019 daha fazla kod çalıştırma gücüne sasahip.

Oyun oynayan Mac almaz. Ya oyun bilgisayarı vardır ya da düşük sistemli oyunlar oynayacaktır. Ayrıca Pro 2019'da silikon işlemci yok.

Biliyorsun i9 daha güçlü tabii M.2 daha fazla saat götüreceği için tavsiye ederim ama alacaksan oyunu unut.

Mac'larin oyun oynatmaması işlemci değil, macOS optimizasyonu.

Uyumluluk sorunları yaşamak konusunda endişelerim var. Şu an hazırlık okuyorum fakülteye önümüzdeki eylül başlayacağım çevremde fakülte okuyan arkadaşlar şu an octave ve C++ üzerinden gidiyorlar. Forumlara baktığımda M1 de octave kullananların sorun yaşadıklarını gördüm ayrıyeten bu forumda 1.5 yıl önce açılmış konularda Python da proje çalıştırmada sıkıntı yaşayanları gördüm m1/m2lerin yazılım konusundaki uyumluluğu şu anki durumu nasıl? Şu anki uyumluluk ile fakülte için Mac alınır mı?

Mac ile aynı fiyattaki Windows pclerin fiyatlarına bakıyorum hiç parasını hakedecek bilgisayarlar gibi durmuyor ek olarak pil ve hafiflik konusunda çoğu Windows PC iyi değil.

Uyumluluk olarak bir sıkıntı olmaz ama o fiyata hem daha fazla performans veren laptoplar alınabilir.
+ Olarak Hackintosh ile m1'e yakın bir performans ta alınabilir.
2.tercih:
Temiz bulunabilirse 1070 veya 1080'li bir laptop bulunup High Sierra kullanarak performans olarak IMac'i bile geçersiniz.

Biliyorsun i9 daha güçlü tabii M.2 daha fazla saat götüreceği için tavsiye ederim ama alacaksan oyunu unut.

Oyun çok oyanayan biriyim fakat zaten üniversiteye gittiğimden beri genelde oyuna vakit ayıramıyorum oyunu genelde memlekete döndüğümde oynuyorum o yüzden oyun konusu sıkıntı olmaz benim için.

Oyun çok oyanayan biriyim fakat zaten üniversiteye gittiğimden beri genelde oyuna vakit ayıramıyorum oyunu genelde memlekete döndüğümde oynuyorum o yüzden oyun konusu sıkıntı olmaz benim için

Tamam peki ikinci el mi sıfır mı alacaksın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumluluk olarak bir sıkıntı olmaz ama o fiyata hem daha fazla performans veren laptoplar alınabilir.
+ Olarak Hackintosh ile m1'e yakın bir performans ta alınabilir.
2.tercih:
Temiz bulunabilirse 1070 veya 1080'li bir laptop bulunup High Sierra kullanarak performans olarak IMac'i bile geçersiniz.

Hafiflik ve pil ömrüde önemli benim için hocam.
Ek olarak temiz 1080 ve 1070 kaldığını hiç ama hiç sanmıyorum.
Bu arada M1 le aynı fiyatta ve daha iyi performansa sahip laptop gerçekten varsa atabilir misin hocam belki ondan alırım ağırlık ve pil konusunda çok vasat değilse.

Tama peki ikinci el mi sıfır mı alacaksın.

Sıfır alacağım yurt dışından gelecek bana.

Oyun oynayan Mac almaz. Ya oyun bilgisayarı vardır ya da düşük sistemli oyunlar oynayacaktır. Ayrıca Pro 2019'da silikon işlemci yok.

Mac'larin oyun oynatmaması işlemci değil, macOS optimizasyonu.

Evet o da var ama Apple artık ARM işlemci kullandığı için bu daha büyük bir sorun bence.

@Jetronin Senin dediğin gibi bir dünya yok. Bu kanıya nereden ulaştınız bilmiyorum ama oyun performansı harici dedikleriniz M2'ye yaklaşabilecek seçenekler değil.

Çok ihtiyaç duyarsanız oyunu GFN'den oynayabilirsiniz ama zaten vaktim yok diyorsunuz, ondan çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı