Yazılım öğreneceğim için çok mutluyum

• Konuyu başlatan myff
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 269

myff

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9.sınıfım lisede bilişim bölümü kazandım arkadaşlarım da o bölümde ben biraz geç başladım onlar daha erken başlıyor arkadaşım biraz Python öğrenmiş kodlama yapabiliyor ayrıca oyun bile geliştirmiş bende bu hafta başlayacağım biraz taktik verir misiniz?

Arkadaşlar ben 9.sınıfım lisede bilişim bölümü kazandım arkadaşlarım da o bölümde ben biraz geç başladım onlar daha erken başlıyor arkadaşım biraz Python öğrenmiş kodlama yapabiliyor ayrıca oyun bile geliştirmiş bende bu hafta başlayacağım biraz taktik verir misiniz?

Hata alınca, ilerleme kaydedemeyince yarı yolda bırakma sakın. Bunun yüzünden çok fazla yüz çevirdim yazılıma karşı.

Dostum şuan sizin okuduğunuz dönem de maalesef Python öğretiliyor. Benim okuduğum dönem de C# öğretiliyordu ve daha iyiydi C#. Fakat pythonu 9. sınıfta çok fazla öğretmezler sadece temel bilgileri öğretirler. Dersleriniz genellikle boş geçecektir, bilişime geçip klavye kullanmayı bilmeyen arkadaşlarım vardı. Kuzenim de şuan 9 a gidiyor ve bilişim okuyor. Bana sadece dedi ki. Abi kimse klavye de ctrl basmayı bilmiyor dedi. Bu sebepten ötürü derslerin full boş geçecek maalesef hocalar biraz klavye öğretmeye odaklanıyor bilmeyenler için. Bunu bildirmek istedim sana kardeşim. Eğitim hayatın da başarılar dilerim çok iyi tercih yapmışsın bilişim seçerek. Ben de bilişim bitirdim şuan çok iyi yerlerdeyim. Artı olarak sakın internetten kopya çekme python derslerin de kendin öğren kendin yap. İnternette çok fazla örnek var size verilen konular da onlara bakmamanı öneririm. Eğer yapamadığın bir kod olursa hocana sor sana zaten gerekli bilgileri verir.

Dostum şu an sizin okuduğunuz dönem de maalesef Python öğretiliyor. Benim okuduğum dönem de C# öğretiliyordu ve daha iyiydi C#. Fakat Python'u 9. sınıfta çok fazla öğretmezler sadece temel bilgileri öğretirler. Dersleriniz genellikle boş geçecektir, bilişime geçip klavye kullanmayı bilmeyen arkadaşlarım vardı. Kuzenim de şu an 9'a gidiyor ve bilişim okuyor. Bana sadece dedi ki. Abi kimse klavye de CTRL basmayı bilmiyor dedi. Bu sebepten ötürü derslerin Full boş geçecek maalesef hocalar biraz klavye öğretmeye odaklanıyor bilmeyenler için. Bunu bildirmek istedim sana kardeşim. Eğitim hayatın da başarılar dilerim çok iyi tercih yapmışsın bilişim seçerek. Ben de bilişim bitirdim şu an çok iyi yerlerdeyim. Artı olarak sakın internetten kopya çekme Python derslerin de kendin öğren kendin yap. İnternette çok fazla örnek var size verilen konular da onlara bakmamanı öneririm. Eğer yapamadığın bir kod olursa hocana sor sana zaten gerekli bilgileri verir.

Şu anda Python öğretiyorlar sonradan C# öğretiyorlar o klavye mevzusunda haklısın bir de adamın bilişimle alakası yok bilişim seçiyor ama yine bizim okuldakiler biliyor arkadaşım öğrenmiş biraz hızlılar en azından.

Haydi hayırlı olsun hocam :) İstediğiniz bölümü kazanmanıza sevindim. Bilişimi kazanmak için yüksek OBP gerekiyordu sanırım.

üzerine git özel kurslar alabilirsen al

Geri
Yukarı