Yazılım öğrenemiyorum

Hocam 1.5 aydır Java çalışıyorum. 1 ay önce afalladığım yerde şu an çok iyiyim ama artık yeni konularda afallıyorum. Yazılım öğrenmekte süreç gerçekten önemli. Sabırlı olmalısınız. Bir konunun mantığını kavrayın ve algoritma oluşturma becerinizi geliştirmeye bakın. Bu geliştirme olayı da kod okumaktan ve projeler yapmaktan geçiyor.

Hocam 1.5 aydır Java çalışıyorum. 1 ay önce afalladığım yerde şu an çok iyiyim ama artık yeni konularda afallıyorum. Yazılım öğrenmekte süreç gerçekten önemli. Sabırlı olmalısınız. Bir konunun mantığını kavrayın ve algoritma oluşturma becerinizi geliştirmeye bakın. Bu geliştirme olayı da kod okumaktan ve projeler yapmaktan geçiyor.

Bir şey soracağım, algoritma kavramını tam anlayamadım. Algoritma kodlara kendi bakış açımız ve kodları nasıl yazdığımız veya yazacağımız şey mi oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ama her bakış açısı her zaman iyi olmaz. Şimdilik bir sorunun üstünden nasıl geleceğinizi düşünün konular ilerledikçe eski problemleri yeni konularla daha kolay yapabilir misiniz deneyin. En sade ve anlaşılır halini çözdüğünüz zaman clean coding üzerine ilerleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı