Yazılım öğrenemiyorum

blaxel

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, programlama öğrenmeye çalışıyorum fakat anlayamıyorum. Şu an öğrenmeye çalıştığım dil Python.
4 gündür öğrenme sürecindeyim, günde 2 3 saat ayırıyorum fakat pek bir şey öğrenemedim gibi.
Sadece basit kullanıcı giriş ekranları yapabiliyorum. Kodları kavrayamıyorum, unutuyorum matematiğim kötü olduğu için matematiksel işlemler zor geliyor ama bir yandan da öğrenmek istiyorum.
Tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. İlk görüşünde hemen öğreneceğini sanıyorsan, baştan yanılıyorsun. Yazılım işi böyledir. Kimisine göre kolay, kimisine göre zor gelir. Sen öğrenmeye, uğraşmaya devam et. Zamanla gelişeceksin.

Ayrıca öğrenme yöntemin nedir? Mesela ne yapıyorsun öğrenmek için?

Normal. İlk görüşünde hemen öğreneceğini sanıyorsan, baştan yanılıyorsun. Yazılım işi böyledir. kimisine göre kolay, kimisine göre zor gelir. Sen öğrenmeye, uğraşmaya devam et. Zamanla gelişeceksin.

Ayrıca öğrenme yöntemin nedir? Mesela ne yapıyorsun öğrenmek için?

Öğrenmek için birçok şey yapıyorum, YouTube'a vs baktım da beni pek sarmıyor. şu an bir kaynak buldum ondan ve internetten buldugum projeleri yapıyorum. şu an konsol üzerinden işlem yapan bir hesap makinesi yapıyorum. bundan önce kullanıcı giriş ekranları falan yaptım ve işe yarıyor gibi. if, Elif, else fonksiyonlarını ve while ve for döngülerini kavradığımı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unreal engine yükle. BLUEPRINTS kodlama sistemi var kabloları birleştiriyorsun. Değişken tiplerini öğren. Oyun yapmayı boş ver. Program gibi bir şeyler yap.

Bu gibi konularda asla sonuca odaklanma. Spor, dil öğrenmek, yazılım öğrenmek vb. Eğer sonuca odaklanırsan asla başaramazsın. Bu, uzun dönemde gerçekleşecek bir şey. O yüzden sürece odaklan sadece.

Daha sadece 4 gün çalışarak nasıl öğrenemediğine karar verdin? Ayrıca komutları ezberlemeye çalışma. Kuran hafızlık dersi değil bu. Daha çok bisiklet ya da araba kullanmayı öğrenmeye benziyor. Çalışmaya devam et ve zamana bırak. İleride bu endişenin gereksiz olduğunu göreceksin.

Geri
Yukarı