Yazılım öğrenirken HTML öğrenmek

Gollum

Hectopat
Merhaba, ben yazılım öğrenmek istiyorum ve HTML ile başladım. Şu an 10. sınıfım. HTML'e başladım ama insanlar gerek yok, programlama dili değil gibi şeyler dedi. Ben sayfa oluştururken ve o kodları kullanırken çok zevk alıyorum. Sizce HTML öğrenerek hata mı yapıyorum? Bundan sonra CSS öğrenmek ne kadar mantıklı, yardımcı olursanız çok iyi olur. Ben dersleri İngilizce olarak almak hem ileride İngilizce devam etmek için hem de dil geliştirmek için mantıklı olduğunu düşünüyorum. Zaten kodlar İngilizceden referans alındığı ya da direkt İngilizce olduğu için daha mantıklı oluyor diye düşünüyorum, İngilizcem B2-C1 arası bir şey. Anadilde mi dinlemek İngilizce mi dinlemek daha mantıklı?

Ben dersleri İngilizce olarak almak hem ileride İngilizce devam etmek için hem de dil geliştirmek için mantıklı olduğunu düşünüyorum. Zaten kodlar İngilizceden referans alındığı ya da direkt İngilizce olduğu için daha mantıklı oluyor diye düşünüyorum, İngilizcem B2-C1 arası bir şey. Anadilde mi dinlemek İngilizce mi dinlemek daha mantıklı?
Bu çok mantıklı olur. Hem kaynak miktarı artar hem de çeşitlilik.

Merhaba, ben yazılım öğrenmek istiyorum ve HTML ile başladım. Şu an 10. sınıfım. HTML'e başladım ama insanlar gerek yok, programlama dili değil gibi şeyler dedi. Ben sayfa oluştururken ve o kodları kullanırken çok zevk alıyorum. Sizce HTML öğrenerek hata mı yapıyorum? Bundan sonra CSS öğrenmek ne kadar mantıklı, yardımcı olursanız çok iyi olur. Ben dersleri İngilizce olarak almak hem ileride İngilizce devam etmek için hem de dil geliştirmek için mantıklı olduğunu düşünüyorum. Zaten kodlar ingilizceden referans alındığı ya da direkt İngilizce olduğu için daha mantıklı oluyor diye düşünüyorum, ingilizcem B2-C1 arası bir şey. Anadilde mi dinlemek İngilizce mi dinlemek daha mantıklı?

HTML, CSS, JS hepsi bir bütün olarak çalışır, HTML gerçek anlamda bir programlama dili değildir. İşaretleme dilidir. CSS alanında kendinizi geliştirin hemen ardından JS öğrenin.

Merhaba, ben yazılım öğrenmek istiyorum ve HTML ile başladım. Şu an 10. sınıfım. HTML'e başladım ama insanlar gerek yok, programlama dili değil gibi şeyler dedi. Ben sayfa oluştururken ve o kodları kullanırken çok zevk alıyorum. Sizce HTML öğrenerek hata mı yapıyorum? Bundan sonra CSS öğrenmek ne kadar mantıklı
Ne için öğreneceksiniz, amacınız ne ? Yani şöyle söyliyeyim hangi alanda profesyonelleşmek istiyorsunuz ?

HTML çok basit bir şey. Dil bile diyemeyiz bence. Fakat web geliştirme üzerine çalışmak istiyorsan ve CSS öğrenmek istiyorsan HTML şart. Fakat adam akıllı çalıştığın taktirde 1-2 günde HTML biter. Asıl yazılım öğrenmek istiyorsan HTML değil C#, Python gibi dillere yönelmen lazım. HTML değil.

HTML/CSS artık sadece web geliştirildiğinde kullanılmadığı aşikar. Tavsiye ederim.

Ayrıca HTML yazmak var yazmak var.

HTML ile kod yazabileceğin ortamlar.

* UWP.
* Cordova.
* Electron.
* Nodejs.
* Vb.

Web tasarım biraz çevre isteyen bir iş, çevren yoksa kazanamazsın. Geleceği var mı diye sorarsan yok ama Türkiye için daha süresi var bence. Bu yaşta bu seviye ingilizcen varsa biraz daha üzerine git derim.

h.jpg
Html programlama dili değildir zaten metin işaretleme dilidir. Web programlama alanında kendini geliştirmek istiyorsan html+css+js öğrenmelisin. İnternette yığınla bilgi vardır bunun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı