Yazılım öğrenmek için yazılım kurslarına gitmeye gerek var mı?

Selam dostlar, biliyorsunuz yazılım kursları ortalama 400 saat ders 5 aylık sürede veriyorlar sıfırdan başlatıp ileri seviye yapıyorlar genelde staj imkanı verip eğer iyi olursan iş sahibi falan oluyorsun bende yazılımda sıfırım sizce kursa gitmeye gerek var mı? @CeyhunCeyyy @Asdasgudas @patapit @RaSGooL

Bende yazılım alanına 2 Haziran itibarıyla başladım. 2 ayrı eğitim aldım Udemy üzerinden. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda patikanın kodluyoruz un vs Bootcamp'leri oluyor. Onlara katılabilirsiniz.

Hocam ben Java Script'i sıfırdan öğrendim. YouTube'daki ve bazı web siteler sayesinde. Kurs elbette destek bir yer ve daha sağlam öğrenmek daha mantıklı. Eğer maddi ve zaman olarak imkanınız var ise kursa gitmek en mantıklısı ama kursa gitmedim diye öğrenemem diye de bir şey yok. Aklınızın bir kenarında olsun.

İş olanağı sağlayan bir yazılım kursu olduğunu sanmıyorum, varsa da sadece lafta kalır. Bunun haricinde yazılım için bir kursa gitmek bence zaman kaybı ve gereksiz masraf olur, kendi kendinize online kurslardan ve kitaplardan öğrenebilirsiniz.

Oyun oynamak için internet kafeye gitmeye gerek var mı?

İş olanağı sağlayan bir yazılım kursu olduğunu sanmıyorum, varsa da sadece lafta kalır. Bunun haricinde yazılım için bir kursa gitmek bence zaman kaybı ve gereksiz masraf olur, kendi kendinize Online kurslardan ve kitaplardan öğrenebilirsiniz.

Hocam bazıları mesela sertifika veriyor dünyada geçerli hatta bazıları üniversite onaylı e-Devlet'te sorgulanan sertifika veriyor sizce bunlar gerekli mi?

Öğrenmek için gerek yoktur. Video izleyerek ve araştırarak öğrenebilirsiniz. Ancak bilgeadam ve patikanın iş bulmanıza fayda sağlayacak kampları var. Bunun dışında Engin Demiroğ izleyerek iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Hocam bazıları mesela sertifika veriyor dünyada geçerli hatta bazıları üniversite onaylı e-Devlet'te sorgulanan sertifika veriyor sizce bunlar gerekli mi?
Hangileri hocam bir örnek kurs linki var mı merak ettim?

Geri
Yukarı