Yazılım öğrenmek isteyen var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çalışana her şey kolay. Ama biraz uğraşıp yok olmadı deyip bırakırsanız tabi o zaman her şey zor olur. Burada mevcut mu? Bilmiyorum ama bu tip kursların en kötü tarafı interaktiflik eksikliğidir yani soruyu birine soramamak ama onu da bu tarz forumlarla veya net üzerinden başka örneklerle sağlayabilirsiniz yani hiçbir şey imkansız değil ki bu kursun en güzel tarafı algoritma dahil temel düzeyden ilerleterek gitmesi yani zaten bilmeyene anlatarak ilerliyor. (En azından içerik öyle diyor.)
Hangi dil üzerinden eğitim alınıyor?

Önemli olan bilgiyi yaymak. Daha önemli olan en iyisi olmak. Ne kadar yayılırsa, o kadar daha iyiler ortaya çıkar.

Bu gün sade üç beş Futbol takımımız olsaydı, hiç bir zaman Avrupa ligine katılamazdık. Rekabet hırsı, hırs kaliteyi artırır.

Öyle olmuyor işte. Bugün bir programlama dilinde hem güncel hem de eskide kalmış pek çok içerik mevcut. Sen 20 yıl öncesinde kalan bir yöntemi anlatarak yazılım öğrenmek isteyen bir kişiye pek de yararlı bir şey yapmamış oluyorsun. Tam tersine vaktini harcamış oluyorsun. Şu an devlet üniversitelerinin pek çoğu tam olarak bunu yapıyor. Hocaların pek çoğu kendini güncellememiş, halen zamanında kendilerine anlatılan şeyleri 2021 yılında öğrencilerine öğretmeye çalışıp bundan sınav yapıyorlar. Bu öğretimin kimseye yararı yok.

Önemli olan başlamak. İstek varsa sonrası kesinlikle gelir.

Kesinlikle gelir. Ama en iyisi kendi başına araştırıp, öğrenmektir.

Bu tür projelere ben pek bakmıyorum, okulum TEKNOFEST'e çağırdığı zaman dahi gitmemiştim, sebebi ayrı onun tabii ki. Onlara kırgınım halen.

Öyle olmuyor işte. Bugün bir programlama dilinde hem güncel hem de eskide kalmış pek çok içerik mevcut. Sen 20 yıl öncesinde kalan bir yöntemi anlatarak yazılım öğrenmek isteyen bir kişiye pek de yararlı bir şey yapmamış oluyorsun. Tam tersine vaktini harcamış oluyorsun. Şu an devlet üniversitelerinin pek çoğu tam olarak bunu yapıyor. Hocaların pek çoğu kendini güncellememiş, halen kendine anlatılan şeyleri 2021 yılında öğrencilerine öğretmeye çalışıp bundan sınav yapıyorlar. Bu öğretimin kimseye yararı yok.
Merhaba, bence böyle düşünmelisiniz. Bazı eğitimler giriş/ bazıları ise ileri seviye. Yazılım Öğrenmek İsteyen biri için çokça yeterli olacaktır.
Kesinlikle gelir. Ama en iyisi kendi başına araştırıp, öğrenmektir.

Bu tür projelere ben pek bakmıyorum, okulum TEKNOFEST'e çağırdığı zaman dahi gitmemiştim, sebebi ayrı onun tabii ki. Onlara kırgınım halen.
Kimlere :) Teknofest'i de sonuna kadar destekliyorum ve bu sene inşallah katılacağım.

Yazılım öğrenmek İsteyen biri için çıkma yeterli olacaktır.
Daha bu sektöre atılmamış birisi olarak böyle yorum yapamazsın. Ne gibi bir tecrüben var ki insanlara direkt olarak önerilerde bulanabiliyorsun?

Demin sorduğum soruyu bile cevaplayamadın zaten. Eminim ki çoğu yazdığım şeyi anlamadın zaten. Bilmediğin konular hakkında insanlara öneri yapman doğru bir davranış değil.

Hangi dil üzerinden eğitim alınıyor?
Burada belirtmiş:
Birçok yazılım dili mevcut.
Yukarıdaki linkten detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.
ancak bir sayı vermek gerekirse takribi 5-6 dil var. (Bazısının ek dersleri olsa iyi olurmuş) Gerisi daha çok modelleme ve diğer beceriler üzerine. Belirtilen adresten hepsini görebilirsiniz.

Arkadaşlar mesela ben Python'da temel eğitimi tamamlarsam onun üzerinden mi sınav olacağım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı