Yazılım öğrenmek için yazılım kurslarına gitmeye gerek var mı?

Sağ ol kanka kusura bakma çok soruyorum size ama yazılımda sıfırım siz bilen insanlardan doğrusunu öğrenmek için açtım konuyu direk Python başlarsam anlar mıyım gerçekten hiç bilmiyorum ve bu kurs alacağım nasıl bakar mısın?

BTK'nın Python kursunu tavsiye ediyorum. Çalışırsan kolayca kavrarsın merak etme.

BTK'nın Python kursunu tavsiye ediyorum. Çalışırsan kolayca kavrarsın merak etme.

Bu mu hocam baktım ama doğru mu buldum yanlışa doğru linki atar mısınız?

Bu mu hocam baktım ama doğru mu buldum yanlışa doğru linki atar mısınız?

Doğru.

Hocam son olarak bazı LinkedIn veya siteler var seni sıfırdan alıyor sallıyorum 6 ay eğitiyor sonra işe alıyor bunlar doğru mu yalan mı ona göre başvuru yapmak istiyorum bir de siz yazılımcılımısnız yani alaylı falan

Bazı şirketlerin bu tür teklifleri oluyor, ülkede ciddi bir yazılımcı krizi var. Junior veya mid-level değil, senior seviyesindeki tecrübeli yazılımcılar büyük bir hızla yurt dışındaki tekliflere yöneliyor. Buna karşılık da şirketler açığı kapatmak için piyasaya yeni yazılımcılar sunma çabasında. Ne derece başarılı olduğu tartışmalı.

Bu eğitimler hakkında maalesef bilgi sahibi değilim. Kendiniz bilgi almak için bir görüşme ayarlayabilirsiniz.

Bazı şirketlerin bu tür teklifleri oluyor, ülkede ciddi bir yazılımcı krizi var. Junior veya mid-level değil, senior seviyesindeki tecrübeli yazılımcılar büyük bir hızla yurt dışındaki tekliflere yöneliyor. Buna karşılık da şirketler açığı kapatmak için piyasaya yeni yazılımcılar sunma çabasında. Ne derece başarılı olduğu tartışmalı.

Bu eğitimler hakkında maalesef bilgi sahibi değilim. Kendiniz bilgi almak için bir görüşme ayarlayabilirsiniz.

Son olarak hocam
1- çok kararsız kaldım o kadar alan varki web mobil iOS falan karar veremedim nasıl karar verebilirim bana doğru olanı bulurum
2-İngilizcem şu an A1-A2 seviyesi falan ama kitap aldım bugünden itibaren İngilizce başlayacağım başlağıçta yazılım için İngilizce önemlimi yani ilk 3-4 ay için soruyorum kral sonra İngilizce sökmüş olurum az çok zaten

Bu Python'da ne var anlamıyorum her yazılıma başlayacak kişiye Python öneriyorlar. Daha bugüne kadar bir tane Türkçe düzgün proje görmedim, hepsi hazır kütüphanelerle yapılan botlar falan. Türkçe iş ilanı da görmedim. Zaten burada aranan en az 4-5 tane dili uzmanlık seviyesinde bilmek ve karşılığında asgari ücret. Eğitimlerin hepsi de giriş seviyesinde, sıfırdan uzmanlığa denen Türkçe eğitimlerin hepsi de başlangıç seviyesinde. İlk başta söz dizimi, döngüler, fonksiyonlar vs. kolay gelebilir ama ilerledikçe küçük dereden çıkıp dalgalı okyanusta yüzmeye başlıyorsun. Avantajı her konuda gerekli kütüphaler yapılıyor ama bazılarını kullanmak için bile gerçekten ileri seviyede Python bilmek gerekiyor.

Bu Python'da ne var anlamıyorum her yazılıma başlayacak kişiye Python öneriyorlar. Daha bugüne kadar bir tane Türkçe düzgün proje görmedim, hepsi hazır kütüphanelerle yapılan botlar falan. Türkçe iş ilanı da görmedim. Zaten burada aranan en az 4-5 tane dili uzmanlık seviyesinde bilmek ve karşılığında asgari ücret. Eğitimlerin hepsi de giriş seviyesinde, sıfırdan uzmanlığa denen Türkçe eğitimlerin hepsi de başlangıç seviyesinde. İlk başta söz dizimi, döngüler, fonksiyonlar vs. kolay gelebilir ama ilerledikçe küçük dereden çıkıp dalgalı okyanusta yüzmeye başlıyorsun. Avantajı her konuda gerekli kütüphaler yapılıyor ama bazılarını kullanmak için bile gerçekten ileri seviyede Python bilmek gerekiyor.

Kanka senin önerin ne yazar mısın sende anlıyorsun sıfırım yazılımda nedir tavsiyen

Son olarak hocam
1- çok kararsız kaldım o kadar alan varki web mobil iOS falan karar veremedim nasıl karar verebilirim bana doğru olanı bulurum
2-İngilizcem şu an A1-A2 seviyesi falan ama kitap aldım bugünden itibaren İngilizce başlayacağım başlağıçta yazılım için İngilizce önemlimi yani ilk 3-4 ay için soruyorum kral sonra İngilizce sökmüş olurum az çok zaten

Bir alana karar vermeniz ve bu doğrultuda öğrenmeniz gerekiyor. İngilizce de alana bağlı olarak önemli. Türkçe fazla ilerleme katedemezsiniz. Yine de Türkçe kaynaklarla temel-orta seviyelere gelebilirsiniz.

Kanka senin önerin ne yazar mısın sende anlıyorsun sıfırım yazılımda nedir tavsiyen?

Hocam Türkiye'de bu alanda düzgün iş bulmak zor, emeğinin karşılığını vermezler seni sömürürler. Freelancer çalışırım diyorsan şu an zibilyon tane freelancer yazılımcı var uluslararası alanda, özellikle Hintler içinden geçiyorlar piyasanın. Bu alanda kariyer yapacağım diyorsan yaşın da genç, iyi bir üniversitenin yazılım mühendisliği veya bilgisayar bilimi bölümünü bitirip, aynı anda çok iyi derecede İngilizce öğrenip ardından yurt dışında iyi bir üniversitede yüksek lisans ve üzerinde eğitim alırsan, yine yurtdışında büyük bir şirkette iş bulup güzel bir yaşamın olabilir.

Geri
Yukarı