Yazılım öğrenmeye nereden ve nasıl başlamak doğru olur?

Yazılım öğrenmek istiyorum ama hangisini öğrenmeye başlamam daha doğru olur bilmiyorum, hangisi yazılımdan soğutmadan daha pratik bir şekilde öğreneceğim yazılım dili olur? 1 milyon istihdam projesi ilk çıktığı zaman katılmıştım ama bilgisayarım olmadığı için çok ilgilenemedim burada ki derslerden yazılım öğrenilebilinir mi? Bau'dan Online kodlama derslerine katılmıştım Python'dan basit bir iki kod ve kodlamanın mantığını anlatmışlardı sonrasında dersler iptal olduğu için devam edemedim.

Bence zaman kaybetmeden başla birinden ilgini çeken bir şey olursa üstüne yoğunlaşırsın. Başlangıçta daha somut işler yapmak istiyorsan web tasarımdan başlayabilirsin.

Neden böyle düşünüyorsunuz hocam?

Udemy kurslarına para vermeye gerek yok YouTube'da çok güzel kodlama öğreten kanal bir sürü var.
Öğrenmeme konusunda ise Türkiye'de aç kalırsınız. Yurt dışına çıkamayacaksanız Türkiye'de size iş yok.

@Phomeus hangi alanda ilerlemek istiyorsun web ise Enes bayram ya da prototürk var bir de sadık turan var protürk biraz hızlı anlatıyor.

Hocam yukarı da da belirttiğim gibi hangi alanda ilerlemek istediğimden tam olarak emin değilim bu yüzden bu konuda hangisi daha iyi olur diye sordum. Yani sıkılmadan ilerleyeceğim bir dil arıyorum çünkü başlayıp 2-3 gün sonra sıkılıp bırakmak değil gerçekten öğrenmek istiyorum bu yüzden de bu konuyu açtım. Şu an web geliştirmeye daha sıcak bakıyorum hem daha pratik bir dil gibi geldi hem de ilerisi için kendi işime de yarayacak bu yüzden daha sıcak bakıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı