Yazılım öğrenmeye nereden ve nasıl başlamak doğru olur?

Önemli olan hangi alanı istediğin. Ben sana şunu öğren en iyisi olurusn diyemem kişiye bağlı. Mesela bana hep Python dediler ve doğrusunu söylemek gerekirse bende çok araştırmadan girdim ve soğumak üzereyken bıraktım. 1 tane HTMl videosu izledim ve eğlenceli geldi devamı da React'a kadar gitti yani. Önemli olan seçtiğin alan.
Yani dediğiniz sadece Python için değil genel için. C++ öğren diyenleri de takmamak lazım gibi bir şey demek istiyorsunuz sanırım. O zaman Pythondan devam edeyim bir süre. Olmadı başka bir dile geçerim artık.

Yani dediğiniz sadece Python için değil genel için. C++ öğren diyenleri de takmamak lazım gibi bir şey demek istiyorsunuz sanırım. O zaman Pythondan devam edeyim bir süre. Olmadı başka bir dile geçerim artık.
Kesinlikle. Birisi sadece bir dili öneriyorsa oradan kaçın çünkü karşınızda ki insan bir şey bilmiyordur.

Mesela Python benim hoşuma gitmedi. Veri Bilimi ve İstatistik ilgimi çekmiyor.

Bana sürekli Python önerseler ki bakarsanız her nasıl yazılım nasıl öğrenir konusunda Python yazan 10 kişi oluyor. Bunlar bilmeden yazıyor ayrıca. Benim ilgimi çekmeyen şeyi öğrenmek bana eziyet değil midir? Soğutur insanı.

Siz hangisinden başladınız hocam ve memnun musunuz başladığınız dilden?

Bende en kolayından girişeyim diye bir HTML denemiştim web ile çok alakam olmasa da. Açıkçası çok sarmamıştı ve bıraktım. Sonra Python temeli oturttum ve onu da bırakıp C ye sarıldım şu an. C öğreniyorum ileride duruma göre mobil için Java'ya geçebilirim.

Microsoft özel olarak Programlamaya nereden başlayacağını bilmeyenler için Small Basic'i gelirtirdi (bağımsız geliştiricilere destek verdi). Bir acemi için her tür kolaylığı sağlıyor. Oradan başla, buradan bırak ile bir adı iler gelemezsiniz.

Yazılım öğrenmek isteyen adama ilk tavsiyem öğrenme demek ikincisi ise sakın Udemy gibi ücretli kurslara para verme demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı