Yazılım öğretebilecek hoca arıyorum

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Bana yazılım öğretecek bir hoca arıyorum. Okulumdaki eğitimi hem beğenmiyorum hem yavaş buluyorum . Ben yazılım dünyasına baya meraklıyım ama internette sorularımın cevaplarını bulamıyorum. Hem özel olarak soru sorabilirim hem daha hızlı bir şekilde öğrenebilirim. Birde sıkılıp bırakmam . Nedense hem online hem okul eğitimi bana sıkıcı geliyor.

Amacım:
0 Minimum amacım eğitimin sonunda uzun zamandır istediğim küçük programlar yapabilmek. Birisi bir butona basınca o zamanki tarihi bir yere kaydediyor ve hangi butona basıldığını da kaydediyor. Diğeri karşılıklı iki kelime yazıyorsun ve kaydediyorsun. Sonra yazılım kelimelerden birini soruyor ve diğerini yazamazsan eksi puan alıyorsun ve bu yüzden ilerde tekrar onu soruyor.
1 Araştırma yapabilmek,kaynak bulabilmek :Eğitim bitince kendi başımada birşeyler öğrenebilmem lazım.
2 Yazılımcı bir baba çocuğuna ne kadar yazılım hakkında bilgi geçirebilirse o kadar bilmek olabilir.(Para kazandıracak kadar bilmeye gerek yok. Ama program yapabilmek)
3 Maksimum: Eğitimin sonunda yazılım dünyası hakkındaki herşeyden haberdar olmak istiyorum. Yani yazılımcılık hakkındaki neredeyse her kelimeyi bilmek.

Basit olduğu için muhtemelen python öğrenebilirim.

Bütçeye gelirsek minimum 2 bin verebilirim. Ama asla 10 binin üstüne çıkamam. Ailemin pekde parası yok.
Bu yılın başından beri yazılım öğrenebilmek için sayısızca çabaladım ama sanırım benim için kişisel eğitim lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana yazılım öğretecek bir hoca arıyorum. Okulumdaki eğitimi hem beğenmiyorum hem yavaş buluyorum. Ben yazılım dünyasına bayağı meraklıyım ama internette sorularımın cevaplarını bulamıyorum. Hem özel olarak soru sorabilirim hem daha hızlı bir şekilde öğrenebilirim. Bir de sıkılıp bırakmam. Nedense hem Online hem okul eğitimi bana sıkıcı geliyor.

Amacım:
0 minimum amacım eğitimin sonunda uzun zamandır istediğim küçük programlar yapabilmek. Birisi bir butona basınca o zamanki tarihi bir yere kaydediyor ve hangi butona basıldığını da kaydediyor. Diğeri karşılıklı iki kelime yazıyorsun ve kaydediyorsun. Sonra yazılım kelimelerden birini soruyor ve diğerini yazamazsan eksi puan alıyorsun ve bu yüzden ileride tekrar onu soruyor.
1 araştırma yapabilmek, kaynak bulabilmek: Eğitim bitince kendi başımada bir şeyler öğrenebilmem lazım.
2 yazılımcı bir baba çocuğuna ne kadar yazılım hakkında bilgi geçirebilirse o kadar bilmek olabilir.(para kazandıracak kadar bilmeye gerek yok. Ama program yapabilmek)
3 maksimum: Eğitimin sonunda yazılım dünyası hakkındaki her şeyden haberdar olmak istiyorum. Yani yazılımcılık hakkındaki neredeyse her kelimeyi bilmek.

Basit olduğu için muhtemelen Python öğrenebilirim.

Bütçeye gelirsek minimum 2 bin verebilirim. Ama asla 10 binin üstüne çıkamam. Ailemin pek de parası yok.
Bu yılın başından beri yazılım öğrenebilmek için sayısızca çabaladım ama sanırım benim için kişisel eğitim lazım.

Sertifika bile alabileceğin eğitim siteleri var Udemy gibi bilgeiş net gibi daha sayabilirim bilgeiş tamamen ücretsiz ben Python için bedava e-sertifika almıştım sanada tavsiye ederim Udemy'de de sertifikalı dersler var çok uygun fiyata Udemy'den kurs satın al 20 lirayada kurs var 50 lirayada 1000 lirayada kurs var. Şöyle yaparsın kurs satın alırsın her kurs bitişi ufak program denemeleri yapabilirsin başka programların kaynak kodlarını inceleyip "hmm bunu yapmak için bu kodu yazmak daha iyi miş" gibi çalışabilirsin her boş vaktinde kurs tekrarlarını izleyebilirsin ve yazılım için orta düzey bir ingilizceyede ihtiyacın var aynı şekil terimlere çalışabilirsin ve öğretmeninden sana buglu bir program yazmasını isteyip evde o bugu fixlemeye çalışabilirsin ve bence ilk C# öğrenmelisin çünkü günümüzdeki çoğu program C# ile çalışıyor ve ilk nesne tabanlı masaüstü uygulaması programlamaya başla zaten her geçen ay gelişip kendin büyük programlar yazabileceksin özellikle dediğim gibi internette yazılım sitelerinin forumlarında göz gezdirebilirsin. Yani sürekli tekrar yapman lazım yazılım 1-2 kursta öğrenilebilecek bir şey değil onun dışında minik programların kaynak kodlarını sürekli incele göz gezdir hangi terimler kullanılmış nasıl hesaplamalar yapılmış bunlara bak sürekli. Okulda yazdığınız programların kodlarının resmini çekip yine evde tekrar edebilirsin aslında internette çok fazla kaynak var sorunda çok fazla kaynak olduğu için hangisine gideceğine karar verememen ve kafa karışıklığı.

Hoca tutmak harici önerebileceğim şeyleri yazayım hiç değilse idare eder ya da isteğini de karşılayabilir. Udemy'den kurs alıp kursları adım adım uygulamani öneririm gerçekten iyi kurslar var. İstediğin dile göre teknolojiye göre kurs bulabilirsin. YouTube'da da birçok kaynak mevcut yabancı kaynaklarda bayağı güzel anlatanlar oluyor. Yapamadığın, kod yazarken aldığın hataları ya da aklında olan yapıyı nasıl yapacağın hakkında stackoverflow sitesinden konu oluşturarak sorabilirsin. İlk başta algoritma mantığını yapısını öğren sonra bir dilde nesne programlama(OOP) yi öğrenmeye bak. Python basittir ama algoritma yapısını anlarsan ve kod yazmanın temelleri kafanda az buz oluşursa bir dili öğrendin mi zaten diğerlerini de mantığı aynı olduğu için hızlı bir şekilde öğrenebilirsin. 3. başlığın tamamen senin elinde makale ve kişilerin yazılarını okuyup, yapılan sunumları izlemen lazim. Bir de birçok yabancı ve Türk teknoloji haber sitesi takip etsen yakalarsın gelişmeleri.

Son düzenleme:
Herhangi bir programlama dilinin sertifikasını al hocadan daha kaliteli öğrenirsin.
Hoca tutmak harici önerebileceğim şeyleri yazayım hiç değilse idare eder ya da isteğini de karşılayabilir. Udemy'den kurs alıp kursları adım adım uygulamani öneririm gerçekten iyi kurslar var. İstediğin dile göre teknolojiye göre kurs bulabilirsin. YouTube'da da birçok kaynak mevcut yabancı kaynaklarda bayağı güzel anlatanlar oluyor. Yapamadığın, kod yazarken aldığın hataları ya da aklında olan yapıyı nasıl yapacağın hakkında stackoverflow sitesinden konu oluşturarak sorabilirsin. İlk başta algoritma mantığını yapısını öğren sonra bir dilde nesne programlama(OOP) yi öğrenmeye bak. Python basittir ama algoritma yapısını anlarsan ve kod yazmanın temelleri kafanda az buz oluşursa bir dili öğrendin mi zaten diğerlerini de mantığı aynı olduğu için hızlı bir şekilde öğrenebilirsin. 3. başlığın tamamen senin elinde makale ve kişilerin yazılarını okuyup, yapılan sunumları izlemen lazim. Bir de birçok yabancı ve Türk teknoloji haber sitesi takip etsen yakalarsın gelişmeleri.
Video izlemekten bıktım. Bu şekilde birşeyler öğrenemiyorum. Benm sertifikaya değil yazılımı blmeye ihtiyacım var. Bana özel hoca lazım. Videolar benim sorularıma cevap veremez.

Yeni konular

Geri
Yukarı