Yazılıma nereden başlamak gerekli?

569992

Decipat
Selam. Ben yazılıma başlamak istiyorum. Ama bazı sorularım da var;

1- Hangi programlama dili ile başlamam gerek? Bizim okulda ilk önce Python öğretiyorlar.

2- Bu C++, Python, Java vs. hiç program yaptınız mı? Programlar nasıl yapılıyor?

3- Algoritma öğren diyorlar. Az çok biliyorum ama algoritmalarda pek iyi değilim. Çok çalıştım algoritmalara ama hiçbir türlü yapamadım. Algoritma olmasa da olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

1- Hangi programlama dili ile başlamam gerek? Bizim okulda ilk önce Python öğretiyorlar.

2- Bu C++, Python, Java vs. hiç program yaptınız mı? Programlar nasıl yapılıyor?

3- Algoritma öğren diyorlar. Az çok biliyorum ama algoritmalarda pek iyi değilim. Çok çalıştım algoritmalara ama hiçbir türlü yapamadım. Algoritma olmasa da olur mu?
ne yapmak istediğinle alakalı bir durum

Algoritma olmadan olmaz ben sözelci olduğum halde yapıyorum az zorlasan halledersin. Javadan veya C'den başla.

Birçok kişi Python ile başlamanı önerecektir fakat ben C ile başlamanı öneririm. Donanıma daha hakim olursun temeli kaptın mı 2 günde Syntax ve Metodları çözerek yeni dile geçiyorsun. Önemli olan dil değil başlamak temeli öğrenmen lazım. Algoritma,koşullu ifadeler,fonksiyonlar,arrayler falan mantığı kaptın mı her dilde yazarsın.

Algoritma tamamen zekaya dayalı dostum o olmadan nasıl kod yazacaksın zaten?

Dil öğrenmeden önce "Bilgisayar nasıl çalışır, donanımlar nasıl haberleşir, işlemci kodları nasıl işler, algoritma mantığı nedir, yazılımın amacı nedir" gibi temel kavramlar ile başlayın.

Direkt olarak eksik temelle bir dile başlarsanız bir gün gelir takılır kalırsınız. O yüzden temel kavramlar ile başlayın.

Python İle Devam Edin Kendinizi Seri Stabil Programlar Yazacak Duruma Getirince Herşeyin Mantığını Anlayacaksınızdır Ondan Dolayı Sonradan Zorlanmadan Diğer Dillerden Devam Edebilirsiniz Python Yaptığınız Hatada Yardımcı Olduğu İçin Denem Yanılmada Yaparsınız Bu İşler Hevesle Olmaz Azim Lazım w3school ile en baş konudan başlayıp kendi kendinizi pythonda usta yapabilirsiniz şahsen ben öyle yapıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı