Yazılıma nereden başlanmalı?

-Jwol-

Hectopat
Selamlar. Yazılım işine artık girişmek istiyorum. Artık bir yerden başlamak istiyorum. Kodlamayı öğrenmek istiyorum ve daha sonrasında daha gelişerek program kodlama vb şeyler yapmak istiyorum çok hevesim var ve çok da çalışacağıma inanıyorum. Üniversiteye gitmeden önce bayağı gelişmek istiyorum hatta profosyenel dereceye gelmek bile istiyorum gerekirse yillarimi veririm. Ama şimdi sizden akıl almak istiyorum sizce nereden başlamalıyım? Hangi programı kullanmaliyim? Kitap alınır mı alınırsa hangi kitabı alayim? Günde kaç saati mi ayirayim? Kimi izlemeliyim?

Çok hevesim var, lütfen bilgili kişiler cevap verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir programlama dili öğrenmeni tavsiye ederim.

Selamlar. Yazılım işine artık girişmek istiyorum. Artık bir yerden başlamak istiyorum. Kodlamayı öğrenmek istiyorum ve daha sonrasında daha gelişerek program kodlama vb şeyler yapmak istiyorum çok hevesim var ve çok da çalışacağıma inanıyorum. Üniversiteye gitmeden önce bayağı gelişmek istiyorum hatta profosyenel dereceye gelmek bile istiyorum gerekirse yillarimi veririm. Ama şimdi sizden akıl almak istiyorum sizce nereden başlamalıyım? Hangi programı kullanmaliyim? Kitap alınır mı alınırsa hangi kitabı alayim? Günde kaç saati mi ayirayim? Kimi izlemeliyim?

Çok hevesim var, lütfen bilgili kişiler cevap verebilir mi?

İngilizce öğren, diğerleri daha kolay.

Technopat'ta açılan sayısız konuya bakarak başlayabilirsin. Bu işin temelinde araştırmak yatıyor, hazır bilgi peşinde koşmaman lazım.

Bu başlıkta belki 100 tane konu vardır.
1637603411692.png

Aynı soruyu önceden sorduğunu hatırlıyorum.
Öncelikle ilgi alanını belirle ardından ona yönelik bir dil seç.
Visual Studio gibi IDE'ler idealdir.
Kitap önermiyorum Udemy dersleri güzeldir.
Günde 1-2 saat yeterli gibi duruyor.
Belirli bir kanal öneremem ama Engin Demiroğ kendi alanında çok iyidir.

Hocam çok iyi özetlemiş gerçekten neden? :

Hocam çok iyi özetlemiş gerçekten neden?

Bence haklı. Derslerin önemini sınava 6 ay kala anlamak zor oluyor. Tecrübeyle sabit:)

Yeni konular

Geri
Yukarı