Yazılıma ve kodlamaya nereden ve nasıl başlanmalı?

Hocam YouTube da bir sürü video var. Ve kitap alacağım para biriktiriyorum😀. Eğer yazılım yani program yaparsanız satabilirsiniz veya satmazsanız sponsorluktan ve reklamdan para kazanırsınız.

Hocam Python'u biraz anlatır mısınz ya da diğerlerini 1.2 tanesini ögrenmek istiyorum
Hocam Python'u biraz anlatır mısınz ya da diğerlerini 1.2 tanesini ögrenmek istiyorum

Bir de hocam hangi programları kulanmalıyım

Hocam siz yazılımı ne için öğrenmek istiyorsunuz. Ona göre davranalım. Şimdi direk Python ile olmaz. Yani hangi platformda üretkenlik yapacağınıza bağlı.

Yani şimdi hiçbir şey bilmiyorum hangi program kullanacağımı yazılımı çok kişi diyor ögren diye
Kod yazıp onları bir şey yapacağım ama ne oldugunu bilmiyorum

Hocam Python'u biraz anlatır mısınz ya da diğerlerini 1.2 tanesini ögrenmek istiyorum.

Bir de hocam hangi programları kulanmalıyım.

Örnek Python için; Download Python
İlk izlediğim video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi eğer bu işte sıfırsan önce bilgisayarın çalışma mantığını kavra.

Ardından algoritma mantığını kavra.

Sonra kendine bir alan seç. (web programlama, masaüstü programlama, mobil programlama gibi)

Sonra bu alanın main (ana) dilleri vardır. Bu ana dilleri öğrenmeye başla.

Ek olarak demişsin ki; biz bu kodları ne yapacağız diye.

İşte burada hayal gücün devreye giriyor. Yeterince yazılım bilgin olursa geri kalan yapma becerisi hayal gücün ile sınırlı. Tabii dilin işlevselliği var.

Umarım yardımcı olmuştur.

Ek olarak şunları sırası ile okursan senin için iyi olur;

Örnek Python için; Download Python
İlk izlediğim video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz şu anda ne yapıyorsunuz, hangi dilleri biliyorsunuz ve para kazanıyor musunuz ve bu videoyu izlediğim zaman kod yazabilir miyim?

Siz şu anda ne yapıyorsunuz, hangi dilleri biliyorsunuz ve para kazanıyor musunuz ve bu videoyu izlediğm zaman kod yazabilirmiyin.

Hocam ben bir deyişle çaylağım daha yani çok yeniyim. Bu videoyu izlediğinizde sadece temellerinizi atarsınız yani az çok bir şeyler öğrenirsiniz. Ve 1 videoda olmaz. Hemen kod yazamazsınız. Eray hocam gayet iyi açıklamış bence. Şu an bir dil bilmiyorum yani öğrenmeye çalışıyorum. Maalesef para kazanmıyorum. Yani kazanıyorumda yazılımdan değil bilgisayar tamirinden. Neyse siz en iyisi Eray hocanın anlattığı gibi yapın. Yanlış bir bilgi vermek veya yanlış yönlendirmek istemem yani yanlış anlamayın 🙂✌️😋

Sonra kendine bir alan seç. (web programlama, masaüstü programlama, mobil programlama gibi)

Ek olarak demişsin ki; biz bu kodları ne yapacağız diye.

İşte burada hayal gücün devreye giriyor. Yeterince yazılım bilgin olursa geri kalan yapma becerisi hayal gücün ile sınırlı. Tabii dilin işlevselliği var.

Ek olarak dermişsin ki; biz bu kodları ne yapacağız diye.

Nasıl hocam anlatır mısınız? Web en son, ilk hedefim masaüstü. Mesela bir kod yazdık, bu gerçekte ne işimize yarayacak? Mesela yazdık, bu bir program mı oluyor? Yardımcı oldun. Kusura bakmayın, hiçbir şey bilmiyorum. Yardımınız için teşekkürler hocam ve bir de hangi programları kullanmalıyım @Eray T

1 - bilgisayar donanımlarını öğren. İnternette araştır işte; RAM nedir, CPU nedir, GPU nedir gibi.

2 - algoritma dediğimiz şey şöyle düşün; mesela markete gidip ekmek alacaksın. Ne yapıyorsun önce? Para alıyorsun. Burada mantık başlıyor. Eğer para var ise git, eğer yok ise babanı bekle (mesela).

3 - C#, C++, Python, Java gibi diller iyidir. Tavsiyem C# ile başla.

4 - algoritma burada lazım işte. Yazdığın her kod bir anlam içeriyor. Bir araya geldikleri zaman program oluşuyor.

Geri
Yukarı